Про це заявив голова правлiння союзу Андрiй Даниленко на нарадi з питань виробництва молока, яку у вiвторок провела голова Мiнсiльгоспу РФ Олена Скринник.
"Нас дуже непокоїть ситуацiя з iмпортом сирiв, причому не лише з Бiлорусi, а й з України, з країн далекого зарубiжжя, насамперед iз Нiмеччини", - сказав він.
При цьому він зазначив, що "в Українi обсяг виробництва молока не зростає, зате виробництво сирiв, хоч як дивно, збiльшується гiгантськими темпами".
"При цьому Україна є найбiльшим iмпортером тропiчних олiй у свiтi. В нас є багато запитань щодо якостi українського сиру, ми маємо факти, якi пiдтверджують, що в ньому мало молока, а 70% того, що є, закуплено на приватних подвiр'ях, i його якiсть досить суперечлива з точки зору ветеринарної безпеки", - заявив Даниленко.
За даними союзу, рослиннi олiї тропiчного походження були виявлені в українськiй i литовськiй молочнiй продукцiї.
Даниленко відзначив, що наразi в Українi працюють росiйськi ветфахiвцi, якi здiйснюють аудит молочних пiдприємств-постачальникiв щодо дотримання росiйських ветеринарно-санiтарних вимог.
Прес-секретар Россiльгоспнагляду Олексiй Алексєєнко пiдтвердив, що фахiвцi служби перебувають в Українi вже пiвтора тижні.
"Результати перевiрки дадуть багато, нашi фахiвцi перевiрятимуть i технологiю виробництва молочної продукцiї", - сказав вiн.
Нагадаємо, що унапередодні Росія фактично закрила свій ринок від української карамелі: уряд Росії вирішив з 8 липня стягувати з імпортної карамелі мито у розмірі майже $300 за тонну.
Це вже третє застосування Росією спеціальних мит щодо української карамелі: раніше їх вводили у 2001 і 2005 роках. Учасники ринку вважають, що нове мито у розмірі 25% від вартості товару практично закриє російський ринок для української карамелі.