Після обміну лампочок Україні радять почати обмін старих газових котлів на нові: це набагато важливіше

09 лютого, 2023, 12:41 Роздрукувати
Відправити
Відправити

І більш реально, ніж побудувати 2 атомні енергоблоки за 6 років до 2030 року за 10 млрд доларів.

Після обміну лампочок Україні радять почати обмін старих газових котлів на нові: це набагато важливіше
© The Boilerexchange

Заміна старих газових котлів на нові дозволить Україні заощадити до 2 млрд кубометрів газу на рік і повністю відмовитися від імпорту блакитного палива. Про це написав на своїй сторінці у Facebook екс-глава “Оператора газотранспортної системи” Сергій Макогон.

"Після дуже вдалого проекту заміни старих лампочок на енергоощадні, новим спільним проектом з ЄС має стати заміна старих газових котлів/колонок на нові енергоефективні. Звісно, це більш складний проект, але й результат буде дуже суттєвим. Колись у 2015-2016 роках Нафтогаз пропонував використати китайський кредит на заміну індивідуальних котлів. Але щось не склалося і у той час уряд Гройсмана рішення так і не прийняв. Може цього разу вийде", - зазначив він.

За словами фахівця, зараз в Україні населення є основним споживачем газу, а використання газу для систем індивідуального опалення складає майже 70% від всього споживання газу населенням.

"За рахунок використання більш енергоефективних котлів можна зекономити до 2 млрд кубометрів газу, а це майже 1.2 млрд доларів на рік за ринковою ціною", - зазначив він.

Навіть скорочення споживання на 1 млрд кубометрів зробить Україну майже самодостатньою в природньому газі.

"Видобуток в 2022 році склав 18,5 млрд кубометрів, а споживання я оцінюю в 19,5 млрд кубометрів", - нагадав Макогон.

Читайте також: Готуємося до зими: як обрати котел для опалення дому

За словами ексголови ОГТСУ, цей проект реально втілити силами "Нафтогазу". До того ж, компанія сама має бути зацікавлена в такому проєкті. 

"Зараз, коли Нафтогаз сконцентрував постачання газу населенню та планує отримати контроль на більшістю облгазів, такий проект навіть легше реалізувати через те, що саме персонал облгазів може швидко робити заміну таких котлів. А Нафтогаз має бути зацікавлений зменшити обсяг постачання дотаційного газу населенню, щоб зменшить витрати компанії на імпорт газу. При існуючій доволі низькій ціні на газ населення не дуже вмотивоване самостійно інвестувати в заходи енергозбереження, да і не у всіх є можливість профінансувати такі заходи", - зазначив він.

"Мені здається, що це більш реально, ніж побудувати 2 атомні енергоблоки за 6 років до 2030 року за 10 млрд доларів", - додав Сергій Макогон.

Related video

Нагадаємо, Єврокомісія профінансує закупку близько 30 мільйонів світлодіодних лампочок для України. Це заощадить 1 ГВт (електроенергії) — річний обсяг виробництва (блоку) атомної електростанції.

За матеріалами: Сергій Макогон / Facebook / Підготував/ла : Лія Ільченко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК