Пишний розказав, як за умов війни можна відновити в Україні ринкове кредитування бізнесу

Поділитися
Пишний розказав, як за умов війни можна відновити в Україні ринкове кредитування бізнесу © Прес-центр НБУ
Він назвав напрямки, в яких можливі проривні результати для економіки.

Голова НБУ Андрій Пишний вважає, що відновлення повноцінного ринкового кредитування бізнесу в Україні можливе навіть в умовах війни. Про це він розказав виданню forbes.ua.

Він заявив, що для цього є необхідні умови. Як свідчить грудневий Звіт про фінансову стабільність, український бізнес адаптувався до воєнних реалій, а банки – капіталізовані, операційно прибуткові та мають необхідний запас міцності, щоб допомагати країні відновлюватися.

Пишний назвав п’ять напрямів, де завдяки синергії підприємців та банківського сектору можливі проривні результати для економіки, а саме: ринок нерухомості та іпотека; ритейл та споживче кредитування, кредитна підтримка внутрішнього виробника, кредитування малого та середнього бізнесу. За його словами, окремо варто звернути увагу на якість кредитування.

 "Після кризи 2014–2016 років Національний банк суттєво посилив вимоги до оцінки банками кредитних ризиків. Це сприяло переорієнтації банків на фінансово стійкіших клієнтів. Посилені кредитні стандарти довели свою ефективність під час повномасштабної війни. Кредитні втрати великі, але не такі катастрофічні, як під час минулої кризи. Наприклад, за 10 місяців 2023 року дефолту зазнало лише близько 5% боржників, що співмірно з періодами макроекономічної стабільності. Ключова причина цих дефолтів – прямі воєнні втрати через бойові дії або окупацію територій", – підкреслює  Пишний.

Нагадаємо, що Нацбанк провів оцінку стійкості 20 найбільших банків, які сукупно мають понад 90% чистих активів всього банківського сектору країни, і встановив потребу докапіталізації п'яти банків. Однак два з них уже встигли підвищити достатність капіталу до встановлених нормативів. 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі