Пільговий стаж: що потрібно для його підтвердження

Поділитися
Пільговий стаж: що потрібно для його підтвердження © depositphotos/scanrail
Слід обов’язково надати певні документи.

Восени 2022 уряд затвердив зміни до порядку підтвердження стажу для призначення пенсій. Особи, які мають пільговий стаж, можуть його підтвердити навіть у випадку, якщо підприємство закрилося та не може надати необхідну довідку.

Експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін пояснив, на що слід звернути уваги при підтвердженні пільгового стажу, пише «На пенсії».

Він нагадав, що чоловіки, зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці (за Списком №1) і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію після досягнення 50 років при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 10 років – на зазначених роботах. Чоловікам, які мають не менше половини необхідного пільгового стажу (не менше 5 років), пенсійний вік знижується на 1 рік за кожен рік роботи за Списком №1.

Зазвичай для підтвердження пільгового стажу лише трудової книжки не вистачає. Необхідно, насамперед, додати довідку з підприємства, що підтверджує особливий характер роботи. І, звісно, має бути підтверджено проведення атестації робочих місць, якщо мова йде про періоди роботи після 21 серпня 1992 року. У тих, хто працював у шкідливих умовах до вказаної дати, атестацію не вимагають.

Атестація на підприємстві має проводитися не рідше, ніж один раз за 5 років. Якщо, наприклад, першу атестацію провели в 1995 році і її термін діяв до 2000 року, а наступну атестацію провели в 2001 році, тобто із запізненням на рік, то до пільгового стажу працівника весь цей рік зарахований не буде. Якщо атестацію не проводили загалом, то вся тяжка і чесна праця людини до пільгового стажу не увійде. Через це багато працівників втрачають право на дострокову пенсію.

Існує постанова Кабінету Міністрів від 1 серпня 1992 року №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці». Відповідно до неї керівники підприємств та організацій, незалежно від форм власності й господарювання, мають проводити атестацію робочих місць і визначати за її результатами перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням. При цьому працівники мають бути ознайомленими з результатами атестації.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства. А контроль за цим процесом покладається на Державну службу України з питань праці.

Нагадаємо, у яких випадках не можуть призначити пільгову пенсію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі