Пільгове розмитнення євроблях: депутати планують повернення, але не для всіх громадян

Поділитися
Пільгове розмитнення євроблях: депутати планують повернення, але не для всіх громадян
Зареєстровано два законопроєкти, що вводять пільги для учасників бойових дій та постраждалих від війни.  

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, а саме №7652 та №7653, якими пропонується залишити звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення автомобілів для деяких громадян.

Даними законопроєктами пропонується звільнити від ввізного мита, а також оподаткування ПДВ і акцизним податком імпорту:

  • учасниками бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ або, у випадку їх загибелі, одним з членів сім’ї першого ступеня споріднення;
  • фізособами – власниками транспортних засобів, які визнані фізично знищеними внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ та зняті з обліку в установленому порядку;
  • особами з інвалідністю, отриманою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ.

Пільги не застосовуватимуться:

  • до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території державиокупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
  • до транспортних засобів, середня ринкова вартість яких становить понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Транспортний засіб, який був звільнений від оподаткування та мита, не може бути відчужений та/або переданий у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації. У випадку відчуження такого транспортного засобу протягом трьох років з моменту державної реєстрації транспортного засобу, та/або передачі у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам:

  • сума несплачених податків підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України;
  • сума несплаченого мита підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України.

Нагадаємо, що з 1 липня 2022 року скасовано звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів у митному режимі.

Раніше повідомлялося, що уряд погодив законопроект про розмитнення автомобілів за допомогою сервісу Дія, щоб зробити процес максимально прозорим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі