Підвищення податку на додану вартість (ПДВ) матиме негативні наслідки, оскільки впливатиме на фінансово-матеріальний стан всіх громадян України без виключення. Особливо страждатимуть вразливі категорії.
Про це повідомив Мінфін, відповідаючи на питання, чому серед запропонованих заходів для фінансування додаткових потреб сектору безпеки й оборони на 500 млрд грн не передбачається підвищення ПДВ.
"Так, з одного боку, це легкий в адмініструванні інструмент, який дозволяє отримати додаткові ресурси. З іншого, підвищення ПДВ має свої наслідки, які будуть негативно впливати на усіх громадян, особливо на вразливі категорії, серед яких, наприклад, люди пенсійного віку, яких в Україні 10,2 млн", – заявили в Мінфіні.
Зазначається, що, на думку Мінфіну, пропонується більш соціально справедлива модель, яка передбачає встановлення військового збору, зокрема, на товари, які не є товарами першої необхідності. Такі як автомобілі, нерухомість та ювелірні вироби.
У відомстві нагадали, що автомобілі, які ввозяться благодійними та громадськими організаціями та передаються на користь ЗСУ, не будуть оподатковуватись військовим збором, оскільки вони не реєструються в Сервісних центрах МВС.
Як писало ZN.UA, підняття податків, яке анонсували Мінфін та профільний комітет Верховної Ради, призведе до зменшення надходжень до держбюджету. Про це пише Андрій Длігач, голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України, керівник проєкту «Голос Громадянського суспільства», співзасновник Центру економічного відновлення, голова Центру соціальних змін і поведінкової економіки, у статті – «Навіщо заганяти бізнес у «тінь»? Є альтернативний шлях збільшення спроможності держави».