Кабінет міністрів планує підвищити в Україні більше десяти податків через законопроєкт про "забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».
«Інсайдерський текст» змін до Податкового кодексу опублікував в своєму Telegram заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат фракції «Голос» Ярослав Железняк.
Зокрема, за словами депутата, законопроєкт передбачає:
- підвищення ЄСВ для працюючих ФОПів;
- підвищення акцизів на спирт і пиво;
- збільшення екологічного податку втричі для викидів СО2;
- скасування мораторію на податкові перевірки і перевірки по ЄСВ, який був введений на час карантину.
Також в документі пропонується обмежити можливість обліку збитків з податку на прибуток п'ятьма роками.
Крім того, Кабмін пропонує на 12% підвищити рентну плату за користування надрами (але не для видобутку корисних копалин), радіочастотним ресурсом і за спеціальне використання води і лісових ресурсів.
Знищення сільгосп насаджень або тварин за рішенням платника податків пропонують вважати операцією з постачання товарів. Таким чином, платнику податків потрібно буде заплатити ПДВ з цієї суми товарів.
Уряд також має намір обмежити можливість обліку збитків з податку на прибуток п'ятьма роками. Крім того, автори документа пропонують розширити оподаткування податком на прибуток, поширивши його на нерезидентів. Таким чином, брокерська, комісійна або агентська винагорода нерезидента оподатковуватиметься незалежно від того, надавалося воно в Україні або за її межами.
Крім того, документ пропонує звузити пільги з податку на нерухоме майно.
«Наприклад, якщо дитина-сирота або одинока мати здавати свою нерухомість в оренду, то вона буде зобов'язана платити податок на нерухомість з такого майна», - зазначив депутат.
Як повідомлялося, Кабмін на засіданні 14 вересня прийняв проект закону про держбюджет на 2021 рік. Мінфін заклав зростання доходів на 9,4%, витрат - на 5,1%.
За даними ZN.UA, два міністри проект бюджету на 2021 рік не підтримали.