Підвищити енергоефективність українським містам заважають труднощі з залученням кредитів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підвищити енергоефективність українським містам заважають труднощі з залученням кредитів © technobuffalo.com
Процедура погодження з Мінфіном отримання кредитів під муніципальні (державні) гарантії досить ускладнена і може тривати місяцями.

Українські міста зіткнулися з проблемою залучення кредитів на підвищення енергоефективності - через складнощі при узгодженні з Мінфіном процедура може тривати місяці.

Про це заявив менеджер міжнародного Фонду E5P (Фонд Східноєвропейського Партнерства з Енергоефективності та Екології) Андерс Лунд, виступаючи у Житомирі на семінарі "Як відкрити доступ до потенціалу енергоефективності українських муніципалітетів", передає кореспондент DT.UA.

Під час семінару представники міжнародних організацій, міські голови та керівники тепломереж підказували уряду і Верховній Раді шляхи вирішення проблем енергоефективності, які досі є найбільш гострими.

"Ми почули проблеми всіх українських міст, з якими вони зіткнулися, щоб отримати грантову і кредитну підтримку проектів з біоенергетики та скорочення викидів вуглекислого газу. Повинні співпрацювати з Міністерством фінансів України і розробити спільно з ними законодавчу базу, яка спростить найбільш проблемну процедуру - отримання муніципальних гарантій для залучення кредитів, чого вимагають банки", - зазначив Андерс Лунд.

Учасники заходу зазначили, що процедура узгодження з Мінфіном отримання кредитів під муніципальні (державні) гарантії досить ускладнена і може тривати місяцями. Позиції учасників семінару зійшлися в тому, що законодавча та нормативна база в Україні, на жаль, не стимулює місцеві громади економити енергоресурси.

"Коли місто використовувало їх менше, то на наступний рік без урахування погодних умов йому доводили менші ліміти споживання", - заявив міський голова Житомира Володимир Дебой. - Тому потрібні зміни на рівні законів, постанов або розпоряджень Кабміну. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, мала б вирішити, як перевести заощаджені поточні витрати на енергоносії в інвестиційну складову".

Учасники семінару, організованого Фондом Е5Р, оглянули капітально відремонтовану та утеплену за фінансової підтримки НЕФКО будівлю дошкільного закладу №21 в Житомирі. Експерти оцінили економічний ефект утеплення будівлі на рівні 225 тисяч грн в опалювальний сезон.

Крім того, зазначили фахівці, заміна ламп вуличного освітлення в центральній частині міста на енергозберігаючі дозволить економити до 35 відсотків коштів на ці потреби. В одному з обласних комунальних закладів була відкрита реконструйована котельня, яка працюватиме на деревному паливі. Очікується, що використання деревини дозволить щорічно заощадити понад 1 млн грн бюджетних коштів. Зменшаться і викиди СО2 - на 2,5 тонни на рік.

Довідка

Семінар "Як відкрити доступ до потенціалу енергоефективності українських муніципалітетів" був проведений в рамках європейського тижня сталої енергетики. Заснований у 2006 році з ініціативи ЄС.

Європейський тиждень сталої енергетики проводиться в Україні вже втретє. Цього разу місцем його проведення став Житомир - місто, яке є одним із лідерів у реалізації енергоефективних проектів.

Провідні фінансові організації - Європейський банк реконструкції та розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), Європейський Інвестиційний банк, Фонду E5P та інші вже не перший рік фінансують в українських містах ряд проектів з енергозбереження, зокрема, модернізацію централізованого теплопостачання, системи водопостачання, а також переробку побутових відходів. !zn

Читайте також:

Експерти назвали головні енергетичні проблеми України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі