Результати економіко-математичного аналізу, виконаного Державним науково-дослідним інститутом інформатизації і моделювання економіки з використанням моделі GTAP, показують, що при сформованій кон'юнктурі світового ринку брухту підвищення Україною вивізного мита на брухт чорних металів позитивно позначиться на ситуації в галузі.
Про це в статті для DT.UA пише Ігор Гужва, доктор економічних наук, експерт CMD-Ukraine. За його словами, збільшення експортного мита на брухт до 42 євро/т дозволить зменшити його експорт на 42,0%, до 282,2 тис. т, порівняно з 2017 р.
"При цьому обсяги заготівлі брухту скоротяться лише на 2,3%, у зв'язку з чим внутрішні поставки зростуть на 3,6% (до 3,42 млн т), а дефіцит брухту впаде до 5,4%. Це буде сприяти активізації виробництва у металургійній та машинобудівній галузях, що дасть макроекономічний ефект на рівні 0,18 п. п. зростання ВВП і створення в цілому по країні близько 3,4 тис. робочих місць", - зазначає експерт.
Детальніше про підвищення мита на брухт і наслідки читайте в матеріалі Ігоря Гужви "Прибуток отримає той, хто переробить український брухт чорних металів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".