Підвищення тарифів на газ для населення на 20% дозволить скоротити дефіцит "Нафтогазу" і бюджету на суму близько 0,2% ВВП, на 30% - 0,3% ВВП, 40% - на 0,5%. А це еквівалентно сумі близько 3-7 млрд грн.
Такі оцінки у коментарях ZN.UA озвучив директор аналітичної групи "Da Vinci" Анатолій Баронін
"Якщо говорити відверто, то задля оздоровлення економіки, безумовно, необхідно піднімати тарифи на газ", - зазначив експерт.
МВФ підрахував, скільки населенню України коштуватиме 20%-ве підвищення тарифів
За словами завідуючої відділом соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень Ольги Піщуліної, субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам (на погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для населення, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування) заплановано в сумі 5,1 млрд. грн.
"Якщо половина пільговиків цього не потребує, економія складе близько 3 млрд грн", - додала науковець.
Нагадаємо, що МВФ наполягає на скороченні дефіциту НАК "Нафтогазу України". Як повідомляло ZN.UA, Кабмін і Банкова обговорюють можливість підвищення тарифів на газ для населення. Але не для всіх споживачів, а тих, хто споживає понад 3500 кубометрів газу на рік.
За підсумками десяти місяців (січень-жовтень) зафіксовано зростання доходів держбюджету на 1,9% (або 5,2 млрд грн) ,а доходів загального фонду на 4,7% (на 10,8 млрд грн). При цьому дефіцит держбюджету зростає: за січень-вересень він склав 35,2 млрд грн, тоді як торік за цей же період було 24,38 млрд грн. !zn
Читайте також:
МВФ вимагає підвищити тарифи на газ для українців на 40%
Янукович "за жодних обставин" не сприйме вимогу МВФ підвищити тарифи на газ