Підсумки дев'ятого засідання Енергоради США-ЄС: необхідно терміново збільшити постачання газу до Європи та України

Поділитися
Підсумки дев'ятого засідання Енергоради США-ЄС: необхідно терміново збільшити постачання газу до Європи та України © European Parliament / Flickr
Енергорада США-ЄС зосередилася на постачаннях газу до Європи та підтримує відмову від вугілля.

Закінчилося дев'яте засідання Енергетичної ради США – Євросоюз у Вашингтоні під головуванням держсекретаря США Ентоні Блінкена. Енергорада обговорила терміновість дій щодо врегулювання ситуації з постачанням газу в Європі та забезпечення постачання газу в Україну. Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду США.

Зазначається, що Енергорада США-ЄС є провідним трансатлантичним координаційним форумом із стратегічних питань енергетики.

"Приймаючи до уваги енергетичний ландшафт, що швидко змінюється, і ризики для енергетичної безпеки, що зберігаються, включаючи кібербезпеку енергетичної інфраструктури, Енергетична рада США-ЄС працює над зміцненням енергетичної безпеки та сприянням диверсифікації енергетики. Сторони підкреслили, що прискорення справедливого енергетичного переходу до нетто-нульового у майбутньому буде сприяти пом'якшенню коливань енергетичного ринку та полегшенню доступу до недорогої та надійної енергії. Рада обговорила терміновість дій щодо врегулювання ситуації з постачанням газу в Європі та забезпечення постачання газу в Україну", - йдеться у повідомленні.

Рада також підтримала орієнтири щодо відмови від вугілля та необхідності прискорити перехід до кліматичної нейтральності.

"Рада підтвердила необхідність невідкладної поступової відмови від використання і неефективних субсидій на викопне паливо. Рада також прагне прискорити справедливий енергетичний перехід до кліматичної нейтральності для громадян ЄС, США та всього світу, а також сприяти дослідженням та розробкам, інноваціям та впровадженню технологій у відповідних галузях", - сказано у документі.

Для збільшення енергетичної безпеки в ЄС та Україні

1. Насамперед, необхідно нарощувати постачання зрідженого газу до Європи

"У міру розгляду геополітичних та кліматичних впливів на поточні енергетичні ринки ЄС та США мають намір працювати разом, щоб світові ринки зрідженого природного газу мали можливість забезпечити додаткові та диверсифіковані поставки у разі перебоїв із трубопровідним газом у короткостроковій перспективі по ходу того, як країни відмовлятимуться від викопних видів палива і рухатися в напрямку стійкого майбутнього з нульовим енергоспоживанням. ЄС і США також визнають кіберзагрози для енергетичної інфраструктури, що зростають, і планують продовжувати відповідну співпрацю, у тому числі в контексті синхронізації електричних мереж країн Балтії з континентальною європейською мережею".

2. Рада вважає, що неприпустимо використовувати енергопостачання як зброю або геополітичний важіль

"Це переконання (про неприпустимість використовувати енергосистему як зброю - ред.) лягло в основу підтримки Радою підвищення стійкості та енергетичної безпеки східних партнерів, таких як Республіка Молдова та Україна, у тому числі через реверсні потоки газу. Визнаючи поточну геополітичну напруженість, Сполучені Штати та ЄС обговорили активізацію співробітництва у короткостроковій перспективі для забезпечення достатніх поставок енергоносіїв до ЄС та сусідніх країн".

3. Рада вважає, що необхідно шукати нових маршрутів та потужностей для транзиту газу з ЄС до України

"Рада висловила незмінну підтримку пошуку нових маршрутів і потужностей для транзиту газу з ЄС в Україну. Рада наголосила на важливості продовження підтримки процесу синхронізації електричних мереж України та Республіки Молдова з континентальною європейською мережею. Рада присвятила себе новим зусиллям з інвестування та підтримки зусиль України з декарбон відповідної інфраструктури".

4. Рада нагадала про необхідність прозорих, надійних та незалежних інститутів в енергетичному секторі України

"Рада підтвердила необхідність прозорих, надійних та незалежних інститутів в енергетичному секторі України, зокрема, органів регулювання енергетичного ринку та фінансових ринків, включаючи Державну інспекцію ядерного регулювання України. Він підкреслив, що сильне корпоративне управління та автономія наглядових рад без політичного втручання є фундаментальними компонентами національної енергетичної безпеки. Оскільки ми рухаємося до інтеграції України в європейський енергетичний ринок, ми будемо прагнути зміцнення корпоративного управління та автономії наглядових рад в Україні. Рада також підкреслила свою підтримку якнайшвидших реформ енергетичного сектору".

Раніше повідомлялося, що за минулий місяць (січень 2022 р.) із підземних сховищ газу (ПСГ) було відібрано 2,4 млрд куб м. ресурсу. При цьому відбір з початку сезону становив 7,5 млрд. куб. м газу. Тобто за січень було відібрано третину всього відібраного газу за весь поточний сезон.

Тим часом у російському "Газпромі" заявили, що   запаси газу в підземних сховищах газу Європи та України перебувають на "історичних мінімумах".

Як Україні пройти цей опалювальний сезон, якщо ми спустошимо всі засіки та полиці, читайте у статті   Ігоря Маскалевича    для DT.UA   Про дефіцит газу, грошей та здорового глузду".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі