Компанії та підприємства гірничо-металургійного комплексу у 2020 році сплатили $1,6 млрд податків до державного та місцевих бюджетів.
Про це йдеться в дослідженні "Внесок ГМК в економіку України 2019-2020", проведеному аналітиками GMK Center.
Частка підприємств ГМК, що займаються видобутком коксівного вугілля, виробництвом коксу, металургійним виробництвом, видобутком металевих руд і випуском металевих виробів, становить 3,8% в загальному обсязі зібраних державою податків.
Зокрема, найбільші компанії ГМК перевели такі суми податкових платежів у 2020 році:
- "Метінвест" - 22,1 млрд грн;
- "АрселорМіттал Кривий Ріг" - 6,4 млрд грн;
- Ferrexpo - 2,5 млрд грн за 9 місяців 2020 р.;
- "Інтерпайп" - 2.54 млрд грн.
Сума в $1,6 млрд охоплює наступні види податків: податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, податок на прибуток, ПДВ, податок на майно, екологічний податок.
У 2020 році найбільші підприємства галузі відмовилися від податкових канікул, які держава надає на період епідемії коронавірусу.
1 млрд доларів компанії ГМК направили на фінансування Пенсійного фонду України за рахунок виплат єдиного соціального внеску. Це означає, що кожен $1 з $13 пенсійних виплат в Україні фінансується за рахунок підприємств галузі.
Раніше повідомлялося, що втрати державного бюджету від нелегального обігу нафтопродуктів в 2020 році становили близько 19 млрд грн, а в 2021 році перевищать 20 млрд. Про це свідчать результати дослідження консалтингової групи "А-95", передає EnKorr.
Експерти відзначають, що тіньовий сектор складається з нелегального виробництва на міні-НПЗ і нафтобазах, а також махінацій при реалізації пального, зокрема через мережу нелегальних АЗС.
Також повідомлялося, що в першому кварталі поточного року товарообіг України зріс на 12,13% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 28,83 млрд дол, повідомив заступник міністра економіки, торгпред України Тарас Качка.