«Результати опитування засвідчили зниження інфляційних очікувань, водночас, очікування підприємств щодо знецінення гривні до долару США та євро посилились», - йдеться п повідомлені.
«Другий квартал поспіль респонденти очікують уповільнення зростання обсягів виробництва товарів та послуг в Україні у наступні 12 місяців, що підтверджується зниженням балансу очікувань (різниця між відсотком позитивних та негативних оцінок) на 3,7 п.п. до 13,8%. Серед основних дестабілізуючих факторів виробництва та цінового розвитку значно збільшилась оцінка податкового тиску», - наголошується в повідомленні НБУ.
«Інфляційні очікування знизились та склали на наступні 12 місяців в середньому 14,1% проти 14,5% у попередньому кварталі. Основним фактором впливу на споживчі ціни названо збільшення витрат на виробництво. Водночас стрімко зросла оцінка впливу фактору «податкові зміни», яка майже досягла рівня оцінки впливу витрат на виробництво. При цьому вплив коливань обмінного курсу гривні та дій НБУ на інфляційні процеси знижувався», - стверджують у Нацбанку.