В законопроект, покликаний не допустити повернення "Приватбанку" колишнім власникам, не потрапила узгоджена з МВФ норма, що дозволяє притягнути до відповідальності власників інших системних банків, які виведені з ринку.
На сьогоднішній день термін ліквідації банку обмежується п'ятьма роками, після чого пред'явити якісь претензії його колишнім власникам вже не можна.
Після закінчення строку ліквідації банку зникає юридична особа, він виключається з реєстрів, тому успішність позовів до власників таких банків фактично дорівнює нулю.
В законопроект про окремі питання функціонування банківської системи, покликаний не допустити повернення "Приватбанку" колишнім власникам і вирішити проблему "банків-зомбі", які повернули собі ліцензії через суд, була додана відповідна поправка про те, що ФГВФО може продовжувати ліквідацію системних банків, розпочату до набрання чинності цього закону, керуючись його нормами.
Запропонована в первинному варіанті поправка давала можливість судитися з ними "до переможного кінця", але в процесі узгодження проекту, ця норма кудись зникла.
Більше того, за даними джерела DT.UA, КМУ офіційно погодив цю поправку. Однак, в проекті, який залишив Кабмін і був направлений в парламент її вже немає.
В результаті понове Бахматюк і Лагун можуть уникнути відповідальності за доведення до неплатоспроможності системних банків, а держава не зможе стягнути з них компенсацію, після того, як буде завершено термін ліквідації цих банків.
Для довідки: ліквідація "Віейбі Банку" закінчується в березні 2020-го, банку "Фінанси та кредит" - у грудні 2020-го, "Дельтабанку" - в жовтні 2020-го.
Повідомлялося, що Кабінет міністрів вніс до парламенту законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань функціонування банківської системи", який блокує повернення банків колишнім власникам.