"Планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набере чинності разом із новим законом про створення фінансової поліції, ймовірність прийняття якого цим складом Ради близька до нуля. Тобто ніколи. Так і голосувалося за цієї умови. Однак у законопроекті змінили номер пункту про податкову міліції, а в перехідних положеннях, що стосуються вступу в силу відповідних норм - номер змінити забули", – написала політик на своїй сторінці в Facebook ввечері у вівторок, 10 січня.
Депутат уточнила, що йдеться про пункт 134 закону № 1797-VIII від 21 грудня 2016 года про внесення змін до Податкового кодексу України, який звучить так: "134. Розділ XVIII-2 виключити ". Але в перехідних положеннях як виняток помилково вказаний пункт 133 цього ж законопроекту.
"Пункту 134 немає в списку винятків, норми яких набирають чинності разом із законом про створення служби фінансових розслідувань. Це означає, що зараз немає правових підстав для діяльності податкової міліції, у неї немає законних прав та визначених законом повноважень... Де-юре, правовий статус податкової міліції поки - "поза законом". Де-факто, вона не ліквідована, співробітники не звільнені, виробництво не передані, продовжує свою діяльність", – підсумувала Острікова.
Нагадаємо, урядовий законопроект, що передбачає ліквідацію податкової міліції та створення Служби фінансових розслідувань, був внесений до Верховної Ради у серпні 2014 року, а вже в листопаді він був відкликаний.
Протягом 2014-2015 років екс-прем'єр Арсеній Яценюк неодноразово анонсував створення СФР та ліквідацію податкової міліції, однак практичних кроків за цим не послідувало.
Чинний міністр фінансів Олександр Данилюк в травні 2016 року пообіцяв ліквідувати податкову міліцію протягом декількох місяців.