Обсяг урожаю пшениці, гречки, кукурудзи, ячменю, вівса, жита та інших культур повністю покриє потреби внутрішнього споживання України. По більшості позицій у нас буде експортна пропозиція, оскільки продовольства буде значно більшою за потребу.
Про це розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону "Єдині новини", повідомляє Урядовий портал.
Так, урожай пшениці очікується на рівні 18–20 млн тонн, що у п'ять разів більше за потребу. Наше внутрішнє споживання для харчових цілей становить до 4 млн. тонн на рік, плюс на сьогоднішній день ще є в запасах якісна пшениця з минулого року.
Також Тарас Висоцький наголосив, що цього року було посіяно набагато більше гречки, ніж у попередні роки. Отже, ми зможемо повністю задовольнити внутрішній попит – ціна вирівняється. Аналогічна ситуація з житом, вівсом та іншими культурами.
“З точки зору внутрішньої продовольчої безпеки навіть зменшених посівних площ є більш ніж достатньо для забезпечення українців якісними продуктами. З погляду посівних площ та якості посівів ми не очікуємо на дефіцит. За основними групами зернових виробництво буде у рази більше, ніж споживання. Тому значна частина продовольства завдяки розблокуванню чорноморських портів зможе експортуватись», – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.
Нагадаємо, увечері 22 липня Україна, Туреччина та Росія за підтримки генсекретаря ООН домовилися про забезпечення безпечного експорту зерна з українських портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" протягом 120 днів із можливістю продовження цього терміну.