Для компаній, як державних, так і приватних, що, крім корпоративної електронної пошти, мають внутрішні робочі програми, сервісні сховища, краще не економити на штатному спеціалісті по захисту систем електронної інформації або ж мати таку нештатну довірену особу. Про це пише Дар’я Скоблікова, молодший юрист юридичної компанії Investment Service Ukraine, у статті для ZN.UA.
Але якщо все ж таки на вашому підприємстві стався критичний витік інформації або відбулося глобальне несанкціоноване втручання в програмні пристрої, електрону базу даних, неодмінно треба вдатися до наступних кроків:
- невідкладно зупинити виток інформації, невідкладно почистивши акаунти та, звісно ж, попередивши усіх, з підтримуються тісні та важливі контакти;
- провести внутрішнє розслідування, аби виключити варіант хакерської умисної атаки зсередини компанії серед ваших співробітників;
- скористатися послугами незалежного форензік-спеціаліста або експерта з розслідування кіберзлочинів;
- звернутись із заявою до спеціального відділу розслідувань поліції або повідомити про кіберзлочин та отримати належну допомогу на сайті https://cert.gov.ua/.
Детальніше читайте у статті Дар’ї Скоблікової, молодшого юриста юридичної компанії Investment Service Ukraine – «Гігієна в часи діджиталізації».