Перевищення ліміту на карті: що робити у такій ситуації українцям за кордоном

Поділитися
Перевищення ліміту на карті: що робити у такій ситуації українцям за кордоном
Для банківських карток існують певні ліміти.

Через повномасштабне військове вторгнення Росії деякі українці виїхали за кордон. Нацбанк встановив межу на суму, яку можуть витратити українці за кордоном. Клієнти українських банків стикаються з проблемами із розрахунком за кордоном, оскільки перевищено ліміт на карті. Видання «Мінфін» пояснило, чому такі ситуації виникають та як треба діяти.

Нацбанк встановив межу в еквіваленті 100 тис. грн на місяць. Це максимум для людини в одному банку, більше якого вона не може витратити за кордоном у будь-якій формі – або при розрахунках у торгових точках, або при знятті готівки у банкоматах. Але, як виявилося, людина може реально витратити, скажімо, 20 тис. грн і вже вичерпати ліміт.

Це може траплятися, оскільки банк підсумовував за карткою як успішні транзакції, так і відмови. В загальному вийшло так, що людина досягнула 100 тисяч грн ліміту, але фактично витратила лише 20 тисяч грн.

Але навіть після з'ясування проблеми, банк відмовився відновити залишок у 80 тисяч грн клієнту. Причиною стало те, що НБУ міг оштрафувати банк через недотримання вимог.

"Можливо, за кордоном виникли проблеми зі зв'язком або з платіжним терміналом у готелі. Річ у тім, що блокування карткових операцій можуть "висіти", доки з конкретного POS-терміналу не відбудеться вивантаження даних за всіма транзакціями. На вивантаження потрібен час, і до його проведення ані банк, ані платіжна система (VISA, MasterCard) не можуть відрізнити відмови в операціях від фактично проведеної оплати", – зазначив директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА Олександр Карпов.

Тобто поки всі дані не будуть вивантажені й зібрані докупи, банк не може бути впевненим, чи людина витратила ліміт, чи ні. На з'ясування можуть піти тижні.

Що робити, якщо перевищено ліміт на карті

У такому випадку необхідно:

  • зателефонувати у службу підтримки банку та пояснити проблему. Варто знати, що на це може піти декілька днів.
  • для того, щоб уникнути схожих ситуацій з лімітом, слід робити паузу між транзакціями, а не одразу проводити оплату за оплатою.
  • перед великою покупкою треба зайти у додаток банку та перевірити свій ліміт. У разі потреби збільшити його, якщо вам дозволено управляти лімітами.
  • завжди мати додаткову карту при собі, адже кожен банк рахує лише свої 100 тисяч ліміту для кожного клієнта.

Раніше ми писали, що потрібно знати українцям про розрахунки за кордоном із банківських карток.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі