Площа пересіву 3 Тетяна Адаменко.
"Враховуючи результати відрощування монолітів, і погодні умови, ми можемо оголосити свій прогноз, що площа пересіву озимих навесні не перевищить 8%", - сказала вона на міжнародній конференції в Києві.
Адаменко зазначила, що погодні умови кінця лютого і у березні вже не зможуть істотно вплинути на стан озимини. За словами експерта, метеорологи не очікують будь-яких погодних катаклізмів.
"Зима практично закінчилася, а у березні катастрофічні умови для озимини не складалися ніколи", - зазначила вона.
Адаменко очікує, що погодні умови надалі будуть сприяти поступовому виходу озимих з зимівлі. Крім того, вона вказала на достатню кількість вологи у ґрунті, що також сприятливо впливає на розвиток посівів.
За її словами, в Україні є передумови для ранньої сівби ярих культур.
При цьому Адаменко нагадала, що озимі культури в Україні увійшли в зиму на 80% площ в хорошому і задовільному стані. При цьому тепла і волога зима привела до поліпшення ситуації.
Як повідомлялося з посиланням на Державну службу статистики, Україна під урожай 2013 року засіяла озимими на зерно і зелений корм 9,2 млн га, що на 2,5% менше, ніж під урожай 2012 року.
Площі під озимими зерновими склали 8,1 млн га, скоротившись на 3,5%. Посіви озимої пшениці зменшилися на 0,2% - до 6,7 млн га, жита - на 4,3%, до 0,3 млн га, ячменю - на 19,5%, до 1,1 млн га.
У той же час ріпак під урожай-2013 посіяний на 1,03 млн га (на 7,2% більше).
У середньому в Україні за останні роки, за оцінками експертів, пересівається близько 15% озимих. !zn
Читайте також:
Тепла погода на півдні України може нашкодити озимим
Врожайність ранніх зернових у Криму виявилась у два рази нижчою, ніж в минулому році
Мінагропрод оцінив втрати аграріїв від посухи в 13,6 млрд грн