Пенсійний фонд роз'яснив, як отримати пенсію українцям, які офіційно не працевлаштовані: ціна питання від 1430 гривень

Поділитися
Такою можливістю можуть скористатися громадяни, які не мали офіціної роботи з 2004 року. 

Громадяни, які з 2004 року офіційно не працювали, для отримання пенсії можуть добровільно взяти участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Роз'яснення з цього питання надав Пенсійний фонд України.

"Пенсія із солідарної системи призначається за наявності необхідного страхового стажу. Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу та величини заробітку, з якого сплачено внески. Громадяни, які у певні періоди з 2004 року офіційно не працювали – не належали до категорії застрахованих осіб. Якщо їм не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, вони можуть укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування", - зазначили в ПФУ.

Договір про добровільну сплату єдиного внеску можливо укласти за місцем проживання.

Для цього потрібно звернутися до податкового органу з необхідним пакетом документів:

  • заявою вставленої форми,
  • копією трудової книжки (за наявності),
  • випискою з системи персоніфікованого обліку (ОК-5),
  • копією документа, що посвідчує особу.

Закон України від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачає два види договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування:

  • які передбачають щомісячну сплату єдиного соціального внеску (укладається не менш як на рік)
  • які передбачають одноразову сплату єдиного соціального внеску за минулий період (не раніше ніж з 01.01.2004).

Розмір єдиного соціального внеску, який сплачується щомісяця, не може бути меншим за мінімальний страховий внесок (на сьогодні – 1430 грн).

При одноразовій сплаті єдиного соціального внеску за попередні періоди, в яких людина не підлягала страхуванню, сума сплаченого внеску за кожен місяць такого періоду вдвічі більша: мінімальний страховий внесок помножений на коефіцієнт “2”. Одноразова сплата єдиного соціального внеску здійснюється однією сумою за весь період протягом 10 календарних днів з моменту підписання договору.

Нагадаємо, з січня 2022 року змінилися правила для нарахування пенсій, без страхового стажу пенсії не нараховуватимуться.

Відповідно, щоб вийти на пенсію з 1 січня 2022 року, потрібно мати:

  • у 60 років та страховий стаж від 29 років;
  • у 63 роки та страховий стаж від 19 до 29 років;
  • у 65 років та страховий стаж від 15 до 19 років.

Важливо! Ті, хто отримує пенсії у конвертах і не мають стажу 15 років, зможуть вийти на пенсію у 65 років, отримуючи соціальну виплату у розмірі 1854 гривні.

Питання добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування регламентуються статтею 12 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, договір про добровільну участь укладається відповідно до статті 10 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі