Пенсійні виплати: хто може самостійно накопичити страховий стаж

Поділитися
Така нагода є не у всіх.

В Україні щороку посилюються вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію. Щоб вийти на пенсію 2022 року пенсіонеру, якому виповнилося 60 років, потрібно накопичити 29 років стажу, а 2023 року — вже 30 років.

Деякі категорії громадян можуть добровільно сплачувати єдиний соціальний внесок (ЕСВ), щоб у майбутньому претендувати на пенсію, пише Telegraf.

У Пенсійному фонді повідомляють, що право на це мають не всі громадяни України. Добровільно платити ЄСВ можуть мешканці сільської місцевості, які мешкають за рахунок підсобного господарства та деякі інші категорії громадян.

А саме:

  • члени індивідуального сільського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню;
  • українці віком від 16 років, які не перебувають у трудових відносинах і не належать до платників ЄСВ;
  • іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні;
  • громадяни України, які працюють або постійно мешкають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами.

Як оформити добровільну сплату ЄСВ

Якщо особа відповідає наведеним вимогам і хоче добровільно сплачувати ЄСВ, вона звертається до податкового органу за місцем проживання, пише «На пенсії».

Для цього потрібно надати такі документи:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування або одноразову сплату у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • копію документа, що засвідчує особу.

Після перевірки відомостей, викладених у заяві, але не пізніше ніж за 30 календарних днів з дня її отримання, податковий орган укладає:

  • договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування, якщо особа — неплатник ЄСВ у заяві зробила відмітку про бажання взяти участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування;
  • або договір про одноразову сплату в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за типовою формою, якщо згідно з заявою особа хоче одноразово сплатити ЄСВ за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов'язковому державному соцстрахування (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року) року).

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі