Пенсійні виплати: чи можна перейти одного виду пенсії на інший

Поділитися
Пенсійні виплати: чи можна перейти одного виду пенсії на інший © freepik/shurkin-son
Таку можливість мають пенсіонери, у яких є достатня кількість стажу.

Попри війну, в Україні продовжують платити пенсії та інші види соцвиплат. У 2023 році для виходу на пенсію українцям потрібно мати щонайменше 30 років стажу. Видання «На пенсії» розповіло, чи може пенсіонер перейти з одного виду пенсії на інший.

Чи можна перейти з пенсії по інвалідності на пенсію за віком

Якщо людина досягла 60 років і має такий страховий стаж, то вона може перейти з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком.

У Пенсійному фонді зазначили, що пенсія по інвалідності II групи призначається у розмірі – 90% пенсії за віком, обчисленою відповідно до статей 27, 28 закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

При обчисленні розміру пенсії за інвалідністю до страхового стажу зараховується додатковий стаж – період від дня встановлення інвалідності до досягнення шістдесятирічного віку.

При обчисленні пенсії за віком враховується лише відпрацьований страховий стаж, додатковий стаж не враховується. Якщо пенсіонер, отримуючи пенсію по інвалідності, продовжував працювати і за нього було сплачено внески, то він придбав страховий стаж, який буде враховано при переході на пенсію за віком.

Які пільги можуть отримати ті, хто перейшов з одного виду пенсії на інший

Відповідно до ч. 3 ст. 45 закону, встановлюються додаткові пільги пенсіонеру, який після призначення пенсії по інвалідності продовжував працювати та отримав не менше 24 місяців страхового стажу та вперше переходить з пенсії за інвалідністю на пенсію за віком.

Для нього застосовується середня заробітна плата за три календарні роки, що передують року звернення за пенсією за віком.

Переведення з одного виду пенсії на інший відбувається з дати подання заяви за матеріалами пенсійної справи та з урахуванням додаткових документів про стаж або стаж та заробіток, не врахованих у пенсійній справі, у тому числі після призначення пенсії.

Останнім часом українці так звикли до щорічного кількаразового, хоча й незначного підвищення пенсій, що нинішня березнева індексація, яка буде єдиним перерахунком у 2023-му, видається мізером. Як підвищать пенсії в Україні – читайте у матеріалі журналістки Тетяни Кириленко «Березнева індексація пенсій: на скільки реально зростуть виплати для більшості українців» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі