Пенсії в Україні: як оформити соціальну допомогу, якщо не вистачає стажу

Поділитися
Пенсії в Україні: як оформити соціальну допомогу, якщо не вистачає стажу
Це можуть зробити ті, хто не може отримати пенсійні виплати.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, до кінця року в Україні заплановано ще два підвищення пенсійних виплат.

Ті ж, хто досяг пенсійного віку, але при цьому не набув достатньої кількості страхового стажу для отримання пенсії, можуть оформити тимчасову соціальну допомогу. Порядок її оформлення передбачено постановою Кабінету Міністрів України №1098.

Що таке тимчасова соціальна допомога та хто може її отримати

Право на неї мають особи, які досягли пенсійного віку та на момент оформлення виплати мають не менше 15 років страхового стажу.

Тимчасова соціальна допомога нараховується кожні шість місяців з урахуванням змін матеріального становища та виплачується до досягнення особою права на пенсійну виплату.

Як оформити тимчасову соціальну допомогу

Для призначення тимчасової фінансової допомоги необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання.

Необхідно надати:

  • заяву на оформлення допомоги;
  • документ, що засвідчує особу пенсіонера та ідентифікаційний код (ІПН);
  • довідку про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит пенсіонера);
  • декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;
  • для недієздатних осіб – копію рішення про призначення опікуна.

Якщо тимчасова грошова допомога оформлюється не за адресою прописки, а за місцем фактичного проживання пенсіонера, до списку документів додається довідка про неотримання такої допомоги в управлінні соцзахисту за зареєстрованим місцем проживання.

Строки виплати соціальної допомоги пенсіонерам

Тимчасова соціальна допомога призначається з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, встановленого частиною 1 статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за умови, що звернення за оформленням грошових виплат відбулося не пізніше ніж за 3 місяці після досягнення такого віку.

Якщо строків не було дотримано і пенсіонер звернувся до органів соцзахисту через три місяці, то грошова допомога призначається з дня звернення за нею, тобто з дати подання всіх необхідних документів та довідок.

Рішення про призначення тимчасової допомоги або про відмову в її наданні приймається управлінням соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви. Про відмову повідомляється письмово у п'ятиденний термін з дня прийняття рішення.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі