Пенсії по-новому. Що передбачає Меморандум з МВФ

Поділитися
Тепер зростання пенсійних видатків потребуватиме чіткого визначення відповідних ресурсів.

У новому Меморандумі про співпрацю України та МВФ, уряд бере на себе зобов'язання продовжити пенсійну реформу в Україні. Зокрема, мова йде про надання стимулів людям довше залишатися на ринку праці, застосування однакових, незалежних від професії правил пенсійних виплат і їх стимулювання до участі у системі солідарного пенсійного забезпечення і сплати страхових внесків.

Україна зобов'язана утриматися від:

  • введення нових спеціальних пенсій або привілеїв;
  • подальшого дискреційного збільшення виплат;
  • прийняття змін, що призведуть до зниження ефективного пенсійного віку.

Будь-які запропоновані правові зміни щодо зростання пенсійних видатків, визначені законом чи іншими нормативно-правовими актами, мають супроводжуватися аналізом середньострокового фіскального впливу і чітким визначенням відповідних ресурсів.

Також буде спрощено та уніфіковано поточну складну систему надбавок для осіб, які давно вийшли на пенсію, та запровадимо зміни до Закону про обов’язкове пенсійне страхування, що визначать дату проведення щорічної індексації пенсій.

Крім того, у Меморандумі зазначено, що впровадження обов'язкових накопичувальних пенсійних схем, можливе лише після того, як будуть створені необхідні передумови, визначені відповідні джерела фінансування для другого рівня, та забезпечено перерозподіл ресурсів з першого (солідарного) на другий (накопичувальний) рівень таким чином, щоб втрати солідарного рівня були заміщені іншими джерелами надходжень.

Нагадаємо, що з 1 грудня в Україні, в рамках структури Державної податкової служби, створюється спецпідрозділ, завданням якого мінімізуватиме скарги найбагатших платників податків. Про це йдеться у Меморандумі України з МВФ.

Виконавча рада МВФ завершила вивчення економічних показників України в рамках 18-місячної угоди про резервне кредитування від 9 червня 2020 року. Прийнято рішення про виділення Україні $699 млн., а в рамках загальної програми Україна може отримати приблизно $2,8 млрд.

Як заявляв радник президента Олег Устенко, гроші МВФ підуть на фінансування дефіциту державного бюджету.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі