Пенсії у Німеччині: чи можна українцям отримати їх на пільгових умовах

Поділитися
Пенсії у Німеччині: чи можна українцям отримати їх на пільгових умовах © unsplash/maheshkumar_painam
Вік виходу на пенсію у Німеччині становить від 63 до 67 років.

Через повномасштабне вторгнення РФ багато наших громадян були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Деякі українці, в тому числі й пенсіонери, отримали тимчасовий прихисток у Німеччині.

Нещодавно у соцмережах поширювалася інформація, що нібито українські біженці можуть отримати пенсію у Німеччині на пільгових умовах. У Німецькій службі пенсійного страхування дали роз'яснення щодо цього питання. Про це пише «24 канал».

У Федеральному пенсійному страхуванні Німеччини пояснили, що інформація щодо пільгових умов отримання пенсії для українців не відповідає дійсності. У заяві йдеться, що для іноземців і громадян Німеччини застосовуються ті самі пенсійні закони та вік виходу на пенсію.

«У соцмережах неодноразово неправдиво стверджують, що біженці з України можуть вийти на пенсію в Німеччині в 50 років. Це не правда. Пенсію за віком у Німеччині можна отримати лише з 63 років за умови наявності 35 років пенсійного стажу та лише з відрахуваннями», – наголосили у відомстві.

У Німеччині законом встановлений вік виходу на пенсію. Він коливається залежно від виду пенсії за віком – від 63 до 67 років.

Також у Німеччині кожен працівник має робити внески до системи пенсійного страхування. Ця поширюється на іноземців, зокрема і на громадян України, які також мають право на отримання німецької пенсії. Але для отримання цих прав необхідно виконати певні умови. Щоб мати право на пенсію, особа повинна сплачувати пенсійні внески не менше 5 років і досягти встановленого пенсійного віку.

Мінімальний страховий стаж для отримання пенсії можна отримати, якщо додати періоди роботи в Німеччині та інших країнах. Зокрема, це стосується країн Європейського Союзу, які уклали з Німеччиною угоди про соціальне забезпечення.

Україна не входить до числа цих країн, і наразі не має ратифікованої угоди з Німеччиною про соціальне забезпечення. Тому для українців будь-яка тривалість роботи в Україні не враховуватиметься при розрахунку мінімального стажу, необхідного для отримання права на пенсію в Німеччині.

Раніше експерт с питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін розповів, як українцям зарахувати в стаж роботу у Литві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі