Пенсія за вислугу років: умови її призначення для військових

Поділитися
Пенсія за вислугу років: умови її призначення для військових © Генеральний штаб ЗСУ
Для цього потрібно виконати певні умови.

В Україні існує кілька видів пенсій, одним з яких є пенсія за вислугу років. Вона дозволяє деяким українцям вийти на пенсію раніше 60 років. До них відносяться і військовослужбовці.

Юрист Данило Гончаренко розповів, що таке календарна вислуга років та як вона обчислюється .

Календарна вислуга років військовослужбовців – це визначений законодавством порядок обчислення тривалості військової служби таких осіб у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також правоохоронних та інших органів які входять до поняття Сили Безпеки й Оборони України, та інших державних органах, які відповідно до чинного законодавства мають право на певне пенсійне забезпечення. Розрахунок такої вислуги років є основою для визначення права на пенсію та її розміру для військовослужбовців.

Верховний Суд роз’яснив, що для підрахунку календарної вислуги років використовується календарний місяць, який дорівнює 30 дням та календарний рік для підрахунку вислуги приймається як 365 днів.

Цей метод обчислення надає можливість уніфікувати підрахунок тривалості служби для різних категорій військовослужбовців та встановити універсальні принципи розрахунку календарної вислуги років, що забезпечує однаковий підхід до всіх.

Хто з військових має право на пенсію за вислугу років

Для того аби була можливість отримати пенсійні виплати за вислугу років, особа має відповідати певним умовам.

По-перше, коли настає момент звільнення військовослужбовця до запасу, попри поточний вік особи, але якщо його термін мінімальної загальної календарної вислуги понад 25 років. Тобто навіть якщо людина ще не досягла віку 45 років, але вона має вказану вислугу – такий військовослужбовець отримує право на пенсійне грошове забезпечення.

Розмір грошового забезпечення (пенсії) за наявності загальної вислуги від 25 років, попри поточний вік людини, складатиме відсоток від заробітної плати, яку особа отримувала перебуваючи на службі (50% за 20 років які особа перебувала на службі та додатково ще 3% за кожен додатковий рік який особа відслужила після того, як загальна вислуга досягла 20 років).

По-друге, у випадку досягненні особою віку 45 років на етап коли подалась заява на звільнення до запасу та наявності загального страхового стажу не менше 25 років, з яких принаймні половину цього стажу становить служба у військових та правоохоронних органах чи інших силових структурах.

Розмір пенсії в цьому випадку становитиме відсоток від попереднього грошового забезпечення плюс 1% за кожен рік служби понад 25 років.

Для учасників бойових дій передбачено пільговий розрахунок вислуги – 1 місяць участі у бойових діях прирівнюється до 3 місяців звичайної військової служби.

Нагадаємо, хто з військових може отримати підйомну допомогу. Це грошова допомога, яка виплачується у разі переїзду військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, та тих, які проходять кадрову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі