Державне управління валютного контролю Китаю в середу попросило банки країни обмежити покупки доларів США деякими компаніями, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на інформовані джерела.
Розпорядження регулятора не зачіпає компанії, у яких є вагомі підстави для проведення подібних операцій, наприклад, ведення зовнішньоекономічної діяльності, стверджують джерела агентства.
Таким чином, Пекін намагається обмежити доларову спекуляцію після девальвації юаня, відзначають експерти.
За даними джерел, деякі компанії купували великі обсяги доларів у банків, щоб зіграти на відмінностях в обмінному курсі юаня в материковому Китаї і за його межами (наприклад, на гонконгських біржах).
В ході торгів у середу юань падав на 2%, але до закриття сесії в Шанхаї скоротив падіння до 1% і завершив торги на позначці 6,3870/$. У Гонконзі юань подешевшав у середу на 1,9% - до 6,5161/.
У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. У середу Народний банк (Центробанк) країни опустив курс ще на 1,62% - до 6,3306 юаня за долар. Після цього Китай пообіцяв більше не вдаватися до різких ослаблениям своєї валюти.
МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.
Тим часом, на думку ряду експертів, це може означати початок довгострокового падіння обмінного курсу. Експерти також вважають, що міра китайського ЦБ робить менш привабливим китайський фондовий ринок і потенційно може призвести до відтоку капіталу. Экономичты також вважають, що девальвація юаня спричинить за собою валютні війни.