Зменшувати планується й ПДФО - знову-таки, поетапно, і, знову-таки, обговорюються два способи: через загальне зниження ставки або через впровадження на першому етапі "соціальної пільги", неоподаткованого мінімуму на рівні половини МЗП або навіть і повного її розміру. Останній варіант видається привабливішим, із соціальної точки зору (особливо в поєднанні зі зменшенням бази ЄСВ, як описано вище), але він складніший в адмініструванні та уразливіший до зловживань.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Дубровський, старший економіст CASE Україна, член Несторівської групи. За його словами, військовий збір теж підлягає скасуванню: якщо вже і впроваджувати спеціальний військовий податок, то, швидше, як податок на розкіш або на торгівлю з країною-агресором.
"Зрештою, в перспективі (правда, віддаленій) маємо шляхетну мету звести всі податки на зарплати та доходи до "десятини", аби назавжди забути про зарплати "і конвертах", використання ФОП замість найманої праці тощо. Але на перші роки, для яких є сенс робити розрахунки, плани менш амбітні: знизити загальне навантаження на фонд оплати праці з нинішніх 41,5% від номіналу до (в середньому) 25%", - відзначає експерт.
Докладніше про необхідність коригування системи оподаткування читайте у статті Володимира Дубровського "Податки, що дозволять розвиватися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".