Головними наслідками пандемії коронавирусу на глобальну економіку стануть прискорення роботизації та автоматизації всіх галузей, більш короткі ланцюжки поставок і скорочення цін на більшість товарів і послуг. Про це заявила директор Європейського центробанку Крістін Лагард, пише liga.net з посиланням на прес-конференцію.
За її оцінками, перехід на нову економічну модель в найближчі кілька років негативно відіб'ється на рівні зайнятості працездатного населення. Також варто очікувати посилення дефляції в розвинених економіках протягом перехідного періоду.
Якщо припущення Лагард реалізуються, то незабаром буде зруйновано 35% існуючих ланцюжків поставок товарів у світі.
Використання роботів і автоматизованих сервісів збільшиться на 70-75% в найближчі кілька років. Вже сьогодні відзначається значне зростання онлайн платежів в європейських країнах, акцентувала директор ЄЦБ. Вона додала, що активна діджіталізація прискорить створення єдиного європейського цифрового ринку.
Коронакрізіс також посилить економічну нерівність серед населення, попередила Лагард.
Однак на даним момент український бізнес відновлюватися після карантину, зокрема кількість активних вакансій досягло 80% докарантінного показника. Минулого тижня (29 червня - 5 липня) спостерігався новий пік реєстрації ФОП - в Україні зареєструвалися 6134 підприємця.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз падіння ВВП України в 2020 році до 8,2%. Крім того, був оновлений прогноз відновлення української економіки в 2021 році з 3,6% до 1,1% зі збільшенням до 3% в 2022 році.