Попри війну, яку розпочала Росія, українці можуть розраховувати на державну допомогу. Однією з таких є «Пакунок малюка». Це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, у яких народилася дитина. Мета цієї програми – підтримати родину з новонародженою дитиною та допомогти батькам забезпечити належний догляд за немовлям.
Державна служба України у справах дітей розповіла, як отримати «Пакунок малюка».
Що входить у пакунок малюка
Цьогоріч, Міністерство соціальної політики України оновило склад «Пакунку малюка» із урахуванням побажань батьків та думки експертів.
В оновлений «Пакунок малюка» додали товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Також збільшили розмір пледа-ковдри і зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають. Крім того, у новому пакунку малюка додана книжка «Від народження до року», яку розробили і надрукували партнери Міністерства – ЮНІСЕФ. Це практичний порадник для всіх батьків новонароджених дітей, який вмістив найкраще зі світового досвіду і об’єднав зі знаннями українських експертів та експерток.
Також, в Україні реалізується пілотний проект, який дозволяє обрати батькам замість «пакунку малюка» одноразову грошову виплату. Порядок та умови отримання компенсації замість «пакунку малюка» визначені постановою Уряду. Подати заяву на виплату грошової компенсації за «пакунок малюка» можна через єМалятко або звернутися із заявою особисто до органів соціального захисту.
Які документи необхідні для отримання «Пакунку малюка»
- Якщо малюк народився у пологовому будинку, а пакунка там на той момент не було, то, крім заяви, потрібно пред’явити ще свідоцтво про народження.
- Якщо дитина народилася поза межами медичного закладу, то необхідний також документ, який це підтверджує. Такий документ має видати заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини або медична консультативна комісія.
- Якщо малюк народився за кордоном, то необхідно додати документ, отриманий там, та його нотаріально завірений український переклад.
Як можна отримати гроші замість «Пакунку малюка»
Замість бейбі-боксу можна отримати також грошову компенсацію. У 2024 році вона становить 7689 гривень. Звернутися за її отриманням треба до того, як дитині виповниться рік.
Ці кошти перераховують на спеціальний рахунок «ПриватБанку». Їх можна використати винятково на потреби дитини у тих закладах торгівлі, які приєдналися до монетизації «Пакунку малюка». Ознайомитися із їхнім переліком можна на інтерактивній мапі на сайті Мінсоцполітики.
Оформити грошову компенсацію можна:
- особисто звернувшись до ЦНАПу;
- надіслати заяву та усі документи до управління соцзахисту райдержадміністрації;
- у застосунку "Дія" за допомогою послуги єМалятко.
З документів знадобляться:
- заява;
- свідоцтво про народження;
- копія посвідки на проживання в Україні (для тих, хто не має українського громадянства);
- код платника податків;
- у випадку здійснення опіки над немовлям – копія рішення про встановлення опіки;
- копія рішення про влаштування дитини в сім’ю;
- довідка з пологового будинку про те, що «Пакунок малюка» раніше не отримували;
- спеціальний банківський рахунок.
Нагадаємо, хто може отримати допомогу малозабезпеченим та який її розмір.