Отримати кредит великим підприємствам-позичальникам стане складніше

Поділитися
Отримати кредит великим підприємствам-позичальникам стане складніше Фінустанови з оптимізмом дивляться в майбутнє © companion.ua
Банки очікують збільшення кредитних портфелів.

Банки планують підвищувати вимоги до великих корпоративних позичальників, і одночасно пом'якшувати для позичальників серед малого та середнього бізнесу. Про це свідчать результати опитування про умови банківського кредитування, які опубліковані на сайті Національного банку України (НБУ).

За даними НБУ, в третьому кварталі деякі великі банки підвищили вимоги до позичальників-фізосіб, хоча три чверті респондентів залишили кредитні стандарти незмінними. У четвертому кварталі банки також планують незначно підвищити вимоги при кредитуванні населення.

Майже половина опитаних банків розраховує на підвищення якості корпоративних кредитів протягом наступних 12 місяців. При цьому, банки очікують, що з боку юросіб буде рости попит на всі види кредитів, найбільше - на гривневі і на короткострокові позики, а також кредити малим і середнім підприємствам.

Банки також розраховують, що прискориться приплив депозитів населення і бізнесу. Зростання депозитів населення очікують 68% опитаних, баланс відповідей склав 48% - це найвище значення за всю історію спостережень.

У третьому кварталі 75% опитаних банків повідомили, що розраховують на зростання обсягів корпоративних кредитів протягом наступних 12 місяців. Баланс відповідей склав 35%.

На збільшення кредитного портфеля домогосподарств очікують 68% респондентів (баланс відповідей 54%). Як зазначають у НБУ, оптимізм в роздрібному кредитуванні зберігається вже десять кварталів поспіль, з другого кварталу 2016 року, а збільшення кредитування бізнесу банки постійно прогнозують з четвертого кварталу 2016 року.

Повідомлялося, що на початок вересня обсяг проблемних банківських кредитовувеличился на 3% або 24,682 млрд грн - до 655,913 млрд грн. Це рекордний показник в поточному році.

Нацбанк знизив з 6 до 5 балів за 10-бальною шкалою оцінку кредитного ризику і ризику прибутковості банківського сектора країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі