Встановлення в будинках вузлів обліку протягом 1-3 років скорочує споживання в середньому на 15-20%, свідчать дані Держенергоефективності.
Також забезпечення обов'язкового приладового комерційного обліку покликане скоротити зловживання постачальників, які переводять наднормативні втрати в мережах на споживачів.
По суті, споживач сьогодні платить і за теплу кімнату, і за асфальт, зігрітий втратами в трубах, і за повітря, підігріте у сходових прольотах.
Встановлення лічильника дозволить зрозуміти, за що люди насправді платять.
Зараз сім'ї сплачують рахунки за тепло за фіксованими нормами щодо опалювальної площі. І як би вони не економили, споживання не знижується, адже метраж квартири незмінний. Більш того, в рахунку закладається близько 20% понаднормових втрат, які ніким не враховуються, і їхній тягар лягає повністю на споживача.
Як пише оглядач DT.UA Юлія Самаєва, взагалі, звичайно, велике питання, як могли підвищуватися тарифи без урахування споживання, як видаються "теплі кредити" і на чому ґрунтуються розрахунки субсидій, якщо все оцінюється на око, за нормативами "сивої давнини".
Більше про тарифну ситуацію та споживання енергоресурсів читайте у статті "Спалювальний сезон" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".