Оренда нерухомості: чи мають рієлтори повідомляти контролюючі органи про укладені договори

Поділитися
Оренда нерухомості: чи мають рієлтори повідомляти контролюючі органи про укладені договори © freepik/freepik
Роз'яснення дали у ДПС.

Через військову агресію РФ багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Зазвичай, переселенці змушені орендувати житло та користуватися послугами рієлторів. У Державній податковій службі розповіли, чи повинні рієлтори інформувати контролюючий орган про укладені за їх посередництвом договори про оренду нерухомості. Про це пише видання sud.ua.

В Україні суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов’язані надсилати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації.

Така інформація подається у строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної фінансової політики.

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Який штраф може отримати рієлтор

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтор несе відповідальність, передбачену ст. 119-1 Податкового кодексу України.

Згідно з п. 1 статті 191-1 Кодексу, порушення рієлтором порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 гривень за кожне таке порушення.

Дії, передбачені п. 2 статті 119-1 Кодексу, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 гривень за кожне таке порушення.

Раніше ми писали, як можна розірвати договір оренди житла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі