За рік з моменту відновлення виробничого процесу на Одеському припортовому заводі, що стало можливим завдяки підписанню договору на переробку давальницької сировини з компанією "Агро Газ Трейдинг", ОПЗ переробив 656 млн кубометрів газу. Найбільшим імпортером продукції ОПЗ стала Індія. Про це повідомили керівники компанії "Агро Газ Трейдинг" Олександр Горубенко і Володимир Колот в інтерв'ю ExPro Consulting
Повідомляється, що глобальний попит на мінеральні добрива не знизився у зв'язку з коронавірусом і економічною кризою. Драйвером попиту виступала Індія, яка є найбільшим світовим покупцем мінеральних добрив.
Володимир Колот, партнер АГТ, зазначив, що запуск ОПЗ обійшовся компанії "Агро Газ Трейдинг" в $ 1,5 млн власних коштів. Ці ризики повністю взяла на себе АГТ, не привертаючи кредитні ресурси і не збираючи передоплату з ринку.
"Ми запустили ОПЗ виключно за рахунок нашої компанії. Ми не взяли ні копійки передоплати з ринку до запуску, ні копійки банківських коштів в липні-серпні 2019 року, коли ми запускали підприємство. Тобто поки завод не заробив, всі ризики були виключно на нас. Взагалі, технологічний ризик пов'язаний з можливістю незапуска - це один з найбільш вагомих ризиків, через який велика частина гравців не хотіла починати співпрацю з ОПЗ. Запуск обійшовся в більш ніж в $ 1,5 млн. Це були виключно наші ризики. У разі, якби завод не запустився, ми б їх просто втратили. У разі, якщо агрегати не заробили б після довгого простою, не було б ресурсу, працівники заводу могли звільнитися і роз'їхатися. І завдяки тому, що ми запустили завод - люди повернулися, тому що з'явилася стабільність", - заявив Колот.
Сировиною для ОПЗ є природний газ, який завод отримує за давальницьким контрактом з Агро Газ Трейдинг з серпня минулого року. За 12 місяців роботи на підприємстві було вироблено 796,2 тис. тонн карбаміду і 90,3 тис. тонн аміаку.
ОПЗ, який перебуває в управлінні ФДМУ, входить в список об'єктів великої приватизації. Радником з приватизації є компанія Pericles Advisory Group.