Опозиція пропонує моніторити використання виділених Україні кредитів

Поділитися
Лідери опозиційних сил парламенту виступають за звернення до ради директорів Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних інститутів з пропозицією проводити моніторинг використання виділених Україні кредитів.
Лідери опозиційних сил парламенту виступають за звернення до ради директорів Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних інститутів з пропозицією проводити моніторинг використання виділених Україні кредитів.Про це заявив лідер фракції БЮТ Іван Кириленко під час погоджувальної ради у понеділок, 15 листопада, в Києві. «Лідери опозиційних сил висловилися за звернення до ради директорів МВФ, до FATF (Financial Action Task Force, Міжнародна організація по боротьбі з незаконним обігом грошових коштів) та інших міжнародних інститутів щодо виділення кредиту за умови ретельного моніторингу використання цих коштів», - сказав Кириленко. Він підкреслив, що дана думка була висловлена на сьогоднішньому засіданні ради опозиції. Кириленко також запропонував розглянути це питання у середу на відкритих засіданнях профільних комітетів. «Ми не проти допомоги, але ми за те, щоб кошти використовувалися надзвичайно прозоро», - заявив він. Нагадаємо, що місія МВФ під керівництвом Таноса Арванітіса знаходиться в Україні 3-15 листопада для перегляду програми співпраці за кредитом stand-by, яку схвалено в липні 2010 року. Програма співпраці передбачає виділення Україні кредиту на суму 10 мільярдів SDR (близько 15,15 мільярдів доларів). Відразу після схвалення програми співпраці України отримала перший транш нового кредиту МВФ у розмірі 1,25 мільярда SDR (1,89 мільярда доларів.) Другий транш кредиту на суму 1 мільярдів SDR очікується в грудні, однак для цього необхідно виконати всі параметри програми співпраці з МВФ . Меморандум, підписаний Україною з МВФ у липні 2010 року, містив необхідність підвищення тарифів на газ для населення на 50% з 1 серпня. При цьому Україна зобов'язана поступово підвищувати ціни на газ для населення і теплокомуненерго доти, поки внутрішні ціни на газ та ціни імпорту не досягнуть паритету. У меморандумі йдеться також, що Україна буде реформувати пенсійну систему з метою її фінансового оздоровлення, зокрема, збільшити необхідний для пенсії стаж і зрівняти строки виходу на пенсію жінок і чоловіків.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі