Оплата лікарняних: як її здійснити ФОП

Поділитися
Оплата лікарняних: як її здійснити ФОП © freepik.com
Експерти пояснили, як це зробити.

Відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізичні особи-підприємці підлягають страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Це означає, що кожен підприємець, незалежно від того на якій системі оподаткування він перебуває, зобов'язаний сплачувати за себе ЄСВ - єдиний соціальний внесок, частина з якого йде на так звану «страховку» по тимчасовій працездатності.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як ФОП оплатити собі «лікарняний» онлайн.

«Лікарняний» листок формується на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Електронному реєстрі листків непрацездатності.

При цьому в графі листка непрацездатності «місце роботи» має бути зазначено, що він виданий ФОПу, та вказано його прізвище.

Як оплатити лікарняний ФОП

  • Зайдіть на Портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  • Увійдіть в особистий кабінет, пройшовши авторизацію за допомогою електронного підпису.
  • Оберіть вкладку «Мої листки непрацездатності». В цій вкладці повинен відображатися електронний листок непрацездатності.
  • Перевірте статус листка непрацездатності. Заяву-розрахунок можна скласти лише за листком непрацездатності зі статусом «Готовий до сплати».
  • Зайдіть у вкладку «Заяви-розрахунки» і обрати «Створити нову».
  • Заповніть основні атрибути заяви-розрахунку: прізвище, ім'я, по батькові страхувальника; його ЄДРПОУ та місцезнаходження; прізвище, імʼя, по-батькові уповноважених осіб (директора, головного бухгалтера, довіреної особи); реквізити банківського рахунка (IBAN, МФО та найменування банківської установи); дані листка непрацездатності тощо.
  • Оберіть електронні листки непрацездатності за період, визначений в основних атрибутах заяви-розрахунку,  або завантажте листки непрацездатності з підготовленого файлу визначеного формату. Сервіс автоматично підраховує загальний страховий стаж та страховий стаж за останні 12 місяців, які враховуються при обчисленні суми «лікарняних» виплат.

Важливим моментом є визначення періоду непрацездатності, який підлягає оплаті:

  • у разі хвороби ФОП за рахунок Фонду оплачуються “лікарняні” лише з 6-го дня непрацездатності;
  • якщо ж листок непрацездатності видано у зв’язку з доглядом за хворою дитиною - він оплачується за рахунок Фонду з 1-го дня хвороби дитини, протягом всього періоду, коли дитина за висновком лікаря потребує догляду (але не більш як за 14 календарних днів);
  • якщо дитина віком до 14 років потребує стаціонарного лікування, лікарняні виплачуються за весь час перебування особи в стаціонарі разом з хворою дитиною.

Наприклад, якщо «лікарняний» листок виданий з 17 по 28 липня у звʼязку з хворобою самого підприємця, періодом оплати буде з 22 по 28 липня.

Останній крок — сформуйте заяву. На Порталі доступна також можливість переглянути друкований вид заяви-розрахунку шляхом вивантаження її в Exel-таблицю або залишити таку заяву в статусі чернетки. Незаповнені або некоректно заповнені поля підсвічуються червоним кольором і повертають на дозаповнення.

Якщо заява-розрахунок повністю заповнена, її слід підписати та надіслати її до органу ПФУ. Пенсійний фонд України перераховує страхові кошти на окремий поточний рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк», протягом трьох робочих днів після надходження заяви-розрахунку. Після чого здійснюється виплата «лікарняних» ФОП.

Нагадаємо, чи можуть надати лікарняний для догляду за повнолітнім членом сім’ї та на який термін. Встановлені чіткі строки, на який він надається.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі