Оператори газорозподільних мереж винні Оператору ГТС близько 10 млрд грн, проте ситуацію може змінити законопроект №3800, який передбачає введення спеціальних розподільних рахунків. Про це повідомляє прес-служба "Оператора ГТС України".
Відзначається, що заборгованість обл-, міськгазів негативно позначається на роботі компанії, зокрема на фінансових показниках. З огляду на заборгованості облгазів в розмірі 10 млрд грн в I кварталі 2021 року збільшився резерв сумнівних боргів.
У ОГТСУ переконані, що вирішити питання з боргами має прийняття законопроекту №3800. Комітет Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 19 травня його вже підтримав, і найближчим часом він буде розглянутий в сесійній залі парламенту.
"Це дає нам надію, що завдяки такому механізму найближчим часом проблема нарощування боргів і значних неоплачуваних відборів газу із української ГТС буде вирішена раз і назавжди", - відзначили в ОГТСУ.
Нарощування заборгованості в квітні продемонстрували Донецькоблгаз (+128 млн грн), Тернопільміськгаз (+51 млн грн), Кіровоградгаз (+43 млн грн), Херсонгаз (+29 млн грн), Мелітопольгаз (+6 млн грн).
Найбільшими боржниками до сих пір залишаються: Київоблгаз (1,15 млрд грн), Донецькоблгаз (1 млрд грн), Львівгаз (835 млн грн), Харківгаз (577 млн грн), Тернопільміськгаз (529 млн грн). Сім облгазів з 43 поки не мають заборгованості перед ОГТСУ: Кременчукгаз, Лубнигаз, Кременецьке УПРГ, Газпостачсервіс, Сірка, Спектргаз і Одесагаз, який за звітний період повністю погасив свій борг в 46 млн грн.
Повідомлялося, що за січень-квітень учасники ринку природного газу накопичили майже 1,34 млрд грн боргу за негативні небаланси перед Оператором ГТС України (ОГТСУ), з яких 85%, або 1,13 млрд грн, заборгували облгази.