ОПЕК знизила на поточний рік оцінку зростання попиту на поставки нафти з країн, які не входять в картель, на 490 тис. барелів на добу в порівнянні з оцінкою, що зроблена місяць тому, - до 1,76 млн барелів на добу. Про це йдеться в щомісячному звіті картелю.
Аналітики ОПЕК припускають, що країни не-ОПЕК в 2020 році збільшать пропозицію нафти до 64,4 млн б/д в порівнянні з 62,7 млн б/д в 2019 році.
Прогноз був підвищений для Росії, Таїланду, Індонезії та Оману і знижений для США, Мексики, Норвегії, Колумбії, Азербайджану та Китаю.
Хоча прогноз поставок з боку США був знижений на 360 тис. б/д - до 0,9 млн б/д.
Раніше повідомлялося, що в США прийняли рішення скасувати продаж сирої нафти зі стратегічних резервів, як це було заплановано напередодні.
Ціни на нафту 9 березня обрушилися максимально з часів війни в Перській затоці 1991 року: травневі ф'ючерси на Brent подешевшали на 24% - до $ 34,36 за барель, квітневі ф'ючерси на WTI - на 25%, до $ 31,13 за барель. Падіння ринку було викликано тим, що Саудівська Аравія і Росія не домовилися про скорочення виробництва нафти через зниження попиту, викликаного коронавірусом. Саудівська Аравія прийняла рішення збільшити видобуток і опустити ціни.
Більш докладно про події, які викликали "чорний понеділок" на світовому нафтовому ринку, читайте в статті Михайла Гончара, Оксани Іщук та Ігоря Стукаленко для ZN.UA - "Чорний лебідь над нафтовим озером".