Премію вручили американським економістам Абхаджиту Банерджі, Естер Дюфло і Майклу Кремеру з формулюванням "за експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю". Естер Дюфло стала наймолодшим лауреатом цієї престижної премії і другою жінкою в історії, яка отримала Нобелівську премію з економіки.
У заяві Нобелівського комітету йдеться, що "лауреатам вдалося показати, як можна вирішити проблему глобальної бідності, розбивши її на декілька більш дрібних - але більш точних - запитань".
Премія з економіки не є спадщиною Альфреда Нобеля. Вона була заснована лише в 1969 році на честь 300-річчя Шведського державного банку і в пам'ять про Нобеля, вона є найпрестижнішою премією в галузі економіки.
BREAKING NEWS:
- The Nobel Prize (@NobelPrize) October 14, 2019
The 2019 Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel has been awarded to Abhijit Banerjee, Esther Duflo and Michael Kremer "for their experimental approach to alleviating global poverty."#NobelPrize pic.twitter.com/SuJfPoRe2N
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Минулого року Нобелівську премію з економіки отримали Вільям Нордхаус "за інтеграцію змін клімату в довгостроковий макроекономічний аналіз" і Пол Ромер "за інтеграцію технологічних інновацій в довгостроковий макроекономічний аналіз".