Офіційний курс гривні: Нацбанк змінює підхід до переліку валют

Поділитися
В НБУ пояснили зміни зростанням рівня автоматизації розрахунків.

Нацбанк запроваджує нові підходи до визначення переліку валют, до яких офіційний курс гривні встановлюється щоденно. При цьому НБУ скасовує перелік валют для щомісячного встановлення офіційного курсу. Перелік іноземних валют для щоденного встановлення курсу гривні включатиме 41 валюту та СПЗ (спеціальні права запозичення). Відповідно до повідомлення на сайті регулятора, зміни почнуть діяти з 31 березня поточного року.

Зазначається, що необхідність в оновленні підходів зумовлена значним зростанням рівня автоматизації розрахунків, що зменшило операційні обмеження та ризики щоденного розрахунку офіційного курсу для широкого переліку валют.

"З огляду на це використання двох переліків валют (щоденного та щомісячного) для розрахунку офіційного курсу гривні втратило свою актуальність, і НБУ вирішив перейти до одного щоденного переліку валют, що відповідає міжнародному досвіду", - йдеться у повідомленні. 

Так, починаючи з наступного місяця до переліку валют, до яких встановлюватиметься офіційний курс гривні, входитимуть іноземні валюти 1 групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів та іноземні валюти, емітентами яких є країни, які за даними платіжного балансу попереднього року забезпечували не менше 95% товарообігу з Україною. Зазначений перелік коригуватиметься один раз на три роки на підставі актуальних статистичних даних з товарообігу.

Періодичність встановлення офіційного курсу гривні до 11 валют буде змінена зі щомісячної на щоденну. Серед них: алжирський динар, бат, дирхам ОАЕ, донг, ларі, ліванський фунт, малайзійський ринггіт, саудівський ріял, сербський динар, така і туніський динар.

Не розраховуватиметься офіційний курс гривні до таких валют: російський рубль, білоруський рубль, бразильський реал, вірменський драм, домініканське песо, іракський динар, іранський ріал, лівійський динар, марокканський дирхам, новий тайванський долар, пакистанська рупія, сом, сомоні, туркменський новий манат та узбецький сум.

Повідомлялось, що на 1 березня загальна сума вкладів фізичних осіб (разом з фізичними осібами-підприємцями) в українських банках склала 1 391,1 млрд грн, що на 12,7 млрд грн більше, ніж було на початку лютого. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі