Технічні особливості, аварії, а також самі українці винуваті в тому, що світло в домівки в межах одного населеного пункту може подаватися нерівномірно, наприклад, одним споживачам дають електрику на 12 годин, а іншим на 2-3 години. Про це в ефірі телемарафону повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.
Він підкреслив, що 100%-ву рівномірність подачі електрики забезпечити неможливо. У зв'язку з чим одні клієнти можуть бути зі світлом довше, а інші – менше.
Це, за його словами, зумовлене відсутністю можливості передавати необхідний обсяг енергії через відповідний вузол.
Також, на подачу електроенергії впливають аварії.
Але окрім російських обстрілів, мережу перевантажують також самі українці, які змушені споживати більше електрики через настання холодів.
"У нас є т.зв. мережеві обмеження – тобто фактичне руйнування мережі через обстріли. Також відключення трапляються через аварії – оскільки з одного боку мережа перевантажена через велике навантаження на працюючий залишок мережі. А по-друге, сезонний фактор – фізично більше люди споживають", – сказав Сахарук.
Водночас в Кабміні наполягають, що саме обленерго мають турбуватися про те, щоб поставки електроенергії були рівномірними. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Зараз перед обленерго стоїть два завдання: не перевищувати надані НЕК «Укренерго» ліміти, адже саме через це доводиться застосовувати екстрені відключення. І по-друге, мінімізувати нерівномірне відключення споживачів. Що саме мається на увазі — не допустимо, щоб в одних будинках світла не було по 20-30, а інколи 40 годин, тоді як інші залишаються зі світлом цілодобово. Це питання справедливості", - наголосив глава уряду.
За його словами дефіцит електроенергії в Україні станом на 29 листопада становив лише 30% від потреб. Тобто, виробництво електроенергії в країні покриває 70% від потреб у споживанні.