Оператор фіксованого зв'язку "Укртелеком" - один з небагатьох великих українських провайдерів, що роздає інтернет без світла, підвищує тарифи з 1 січня 2023 року. Про це компанія повідомила на своєму офіційному сайті.
Ціни зміняться для юридичних осіб.
Доступ до мережі Інтернет за технологією ADSL (технологія широкосмугового доступу – ред.) з 1 січня вартуватиме:
- "Офіс Легкий" – 415 гривень (тут і далі – за місяць з ПДВ),
- "Офіс Ультра" – 510 гривень,
- "Офіс" – 403 гривні,
- "Офіс Легкий+" – 436 грн,
- "Офіс Стандарт" – 455 грн.
Розцінки на інтернет за технологією FTTx (волоконно-оптична лінія передачі – ред.):
- "Офіс 10" – 452 грн (тут і далі – за місяць з ПДВ),
- "Офіс 20" – 452 грн,
- "Офіс 50" – 698 грн,
- "Офіс 100" – 1047 грн,
- "Офіс 200" – 3492 грн,
- "Офіс 500" – 11 349 грн,
- "Офіс 1000" – 17 284 грн.
Нагадаємо, як працює фіксований інтернет під час блекаутів
PON – енергоефективна технологія підключення фіксованого інтернету за допомогою пасивної оптичної лінії, яка не має на своєму шляху додаткових вузлів із обладнанням. Якщо заживлено обладнання на майданчику провайдера і роутер користувача, інтернет буде доступним.
ADSL – технологія попереднього покоління. Цифровий сигнал передається по аналоговій мідній телефонній лінії. Широко використовується «Укртелекомом», який мігрує на оптичну мережу останніх кілька років. Працює під час відключень електрики, якщо спеціальний модем та Wi-Fi роутер абонента заживлені від резервного джерела.
FTTB/FTTH – технології широкосмугового оптоволоконного доступу до інтернету, забезпечують високу швидкість. Залежно від конфігурації потребують живлення додаткових вузлів на шляху сигналу від провайдера до споживача. З’єднання може не працювати при відключенні електрики, якщо провайдер не забезпечив резервне живлення усього обладнання.
За даними профільної асоціації "Інтернет Асоціація України, на українському ринку працює понад 6000 провайдерів фіксованого інтернету. Левова частка гравців – дрібні й середні локальні компанії.