Одеський припортовий завод знов зайнятий бізнесом, проте непрофільним: що перевалюють

Поділитися
Одеський припортовий завод знов зайнятий бізнесом, проте непрофільним: що перевалюють © opz.odesa.ua
ОПЗ, якого оминула приватизація, виживає на непрофільних операціях та страждає від оборудок чиновників та менеджмента.

Одеський припортовий завод не поспішає запускати виробництво добрив, натомість продовжує перевалку зерна, повідомляє ІА «Інфоіндустрія». З початку року завод перевалив 209 тис. тон зернових. Це в декілька разів менше за потужність підприємства при перевальці добрив, але відображає наявну логістичну кон’юнктуру.

Нагадаємо, згідно попередньої інформації, отриманою ІА «Інфоіндустрія», ОПЗ мав запустити виробництво аміаку вже в квітні. Запуск ще очікується і підготовчі роботи ведуться, хоча небезпека обстрілів з боку держави-терориста залишається.

За даними ІА «Інфоіндустрія», правління заводу розглядало питання відновлення перевалки КАС (карбамідно-аміачної суміші). Потужності КАС на початку 2000-х років складали 36 тис. тонн. Цього достатньо для накопичення до двох середніх корабельних партій КАС. Це добриво користується популярністю в країнах Середземномор’я, Україна ж має потужності до 1,4 млн тонн, що вдвічі перевищує наявне споживання агросектору.

«На жаль, державних програм розвитку експорту КАС немає, а Одеському припортовому заводу пропонують за власний рахунок відновити перевалку КАС, сам завод власних потужностей КАС не має», - зазначають експерти.

Раніше ми писали про те, що слідча суддя Вищого антикорупційного суду Лариса Задорожна відмовила у заочному розслідуванні щодо колишнього депутата із «Блоку Петра Порошенка» Олександра  Грановського, якому восени 2022 року оголосили підозру в організації корупційної схеми щодо АТ «Одеський припортовий завод», яка завдала підприємству шкоди на 93,3 млн грн.

У 2015 році Одеський припортовий завод уклав декілька угод з компанією Newscope Estates Ltd. щодо продажу аміаку та карбоміду. НАБУ і САП вважають, що ця компанія виконувала роль «прокладки», ОПЗ фактично їм нічого не постачав, а у контрактах навмисно було занижена вартість добрив. Згодом ОПЗ ще раз продав ці добрива  за ринковою ціною реальним покупцям, а різницю в ціні учасники схеми вивели на пов'язані із ними рахунки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі