В. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова висловила впевненість, що завдяки утвердженню нової програми співпраці з МВФ Україна зможе успішно проводити реформи, реалізовувати монетарну і фіскальну політику. Голова Мінфіну звернула увагу, що під час дії 14-місячної програми stand by Україна має провести парламентські і президентські вибори, продовжуючи дотримуватися обраного курсу реформ.
"Добра новина для нас - це визнання нашого прогресу в макроекономічній стабілізації і реформах, це можливість забезпечити стабільність на політично бурхливий 2019, і підтвердження віри наших партнерів в Україну. Stand by, на відміну від попередньої програми, це вже не порятунок потопаючого. Це вже про підтримку того, хто сам стоїть на ногах і рухається в правильному напрямку", - написала Маркарова на своїй сторінці в Facebook ввечері в п'ятницю, 19 жовтня.
На думку в. о. міністра, угода з МВФ буде достатньою опорою для України для продовдення структурних реформ. Вона зазначила, що економіка зростає вже протягом десяти кварталів поспіль, інфляція і дефіцит бюджету перебувають під контролем, й інші макроекономічні показники теж демонструють позитивну динаміку.
"Продовження співпраці з МВФ дозволить нашому уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах і нарощувати валютні резерви, які зараз становлять 18 млрд доларів", - запевнила Маркарова.
Вона також висловила надію, що Верховна Рада ухвалить збалансований бюджет на 2019 рік, і це стане підставою для підписання угоди з МВФ.
"Маркерами для МВФ є наша готовність бути фіскально відповідальними і тримати дефіцит бюджету в рамках і під контролем", - пояснила керівниця Міністерства фінансів.
Як повідомлялося, 19 жовтня України узгодила з МВФ умови програми фінансування SBA в розмірі 3,9 млрд доларів. Нова програма розрахована на 14 місяців і має замінити діючу програму розширеного фінансування EFF, затверджену в 2015 році, що передбачала надання Україні 17,5 млрд доларів.
Очікується, що угоду буде затверджено наприкінці року, після того, як Верховна Рада ухвалить закон про державний бюджет на 2019 рік з урахуванням рекомендацій МВФ. Однією з умов угоди є підвищення тарифів на газ для домогосподарств.
Програма SBA спрямована на зниження інфляції та реформування податкового адміністрування, фінансового й енергетичного секторів.
Повідомлялося, що переговори місії МВФ з українською владою у вересні фактично провалилися, і представники Фонду покинули Київ, пообіцявши повернутися до питання про виділення чергового траншу Україні після прийняття держбюджету на 2019 рік.
Детальніше про проблеми з черговим траншем МВФ читайте у матеріалі Ольги Коваленко "Передвиборний stand-by" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".