Про це сьогодні Стівен Мафсон на сторінках Washington post. США майже наздогнали Саудівську Аравію, добуваючи 8,5 мільйонів барелів нафти на день. Це найвищий показник з 1986 року.
"Штат Північна Дакота тепер виробляє нафти більше, ніж Лівія", - йдеться в статті.
А на минулих вихідних танкер з нафтою вирушив з Аляски в Південну Корею. Це свідчить про те, що заборона на експорт сировини із США лишилася в минулому. І саме тому ціни на барель падають.
Це добре для Вашингтона, оскільки експорт нафти забезпечить серйозний ріст економіки. Однак це погані новини для таких країн, як Росія, Ірак і Іран, чий бюджет і економіка дуже сильно залежать від продажу сировини.
"Продажі сирої нафти і нафтопродуктів наповнювали 46% російського бюджету впродовж перших 8 місяців цього року. В цей же час, коли Захід намагається натиснути на Росію санкціями за агресію проти України, падіння цін на нафту на 10-20% може сильно подіяти на Москву", - йдеться в статті.
Разом з тим, історія 80-тих років, коли Саудівська Аравія обвалила ціни на нафту в світі і тим самим підштовхнула СРСР до розпаду, навряд чи повториться.
"Таке зараз не прогнозується, але обвал цін спричинить труднощі для влади Росії", - йдеться в статті.
Нагадаємо, що санкції Заходу і зниження ціни на нафту коштували Росії 4% ВВП. !zn