Обвал цін на нафту не загрожує нафтовим компаніям РФ, його "жертвою" стане рубль - Handelsblatt

Поділитися
Обвал цін на нафту не загрожує нафтовим компаніям РФ, його Нинішня ціна на нафту близько 30 доларів за барель є болючою для тих, хто стоїть біля видатків бюджету в російському керівництві
Російські нафтові компанії нечутливі до коливань ціни на нафту.

Російські нафтові компанії можуть уникнути банкрутства, пише німецьке видання Handelsblatt.

Так, міністр економіки Росії Олексій Улюкаєв заявив про те, що країні необхідно пристосуватися до нової економічної реальності. Міністр фінансів Антон Сілуанов попередив про можливий дефолт, як в 1998 році.

"Для інвесторів такі заяви є серйозним попередженням. Ризики для Росії ростуть, але для паніки все ще занадто рано: нинішня ціна на нафту близько 30 доларів за барель є болючою для тих, хто стоїть біля видатків бюджету в російському керівництві, але не для нафтових компаній", - йдеться в повідомленні.

Прес-секретар "Роснефті" Михайло Леонтьєв заявив, що за такою ціною компанія продовжити свої плани по відкриттю прибережних родовищ. Президент "Роснефти" Ігор Сечін оцінив чисті виробничі витрати компанії на видобуток одного бареля складають всього чотири долара. Також у статті зазначається, що з'явилася інформація про те, що при нинішніх котируваннях на нафту компанія скоротить розміри інвестицій на 20%. Але для компанії прибуток не опиниться під питанням при вартості видобутку бареля всього в 3,68 долара.

Як стверджують у компанії Merrill Lynch, російські нафтові компанії нечутливі до коливань ціни на нафту. У цьому їм допомагає зв'язка з падаючого рубля і гнучкої системи оподаткування.

Таким чином, великі нафтові компанії, як і раніше залишаться беззбитковими навіть за ціною 15 доларів за барель, заявив аналітик Renaissance Capital Ільдар Давлетшін. Найбільший ризик буде полягати, на його думку, у зміні системи оподаткування. "Дефолту по боргах не буде ні у однієї великої російської нафтової компанії", - говорить співробітник компанії Vygon Consulting Антон Рубцов.

Автор статті підкреслює, що реальна жертва падаючої ціни на нафту вже визначена - це рубль: тільки в грудні він втратив близько 10% своєї вартості по відношенню до долара і євро. Аналітики пророкують йому подальше падіння. "Якщо продовжиться падіння до 25 доларів за барель, ми, найімовірніше, вже цієї весни станемо свідками курсу по 100 рублів за долар", - стверджує аналітик Alor Broker Олексій Антонов. Це "ще сильніше спровокує інфляцію, що принесе проблеми російському Центробанку. "Для того, щоб запустити економіку, йому, по-хорошому, треба опустити ключову ставку, але зростаюча інфляція зв'яже йому руки. Таким чином, він буде змушений зберегти високу ставку", - резюмує автор.

Як вважає глава Ощадбанку Герман Греф, від ціни на нафту залежить вся російська економіка. Греф передбачив подальше падіння нафти і рубля. На думку Грефа, питання про те, скільки буде коштувати нафту, не настільки важливий. "Ми будемо дуже сильно відставати, якщо не змінимо концепцію нашого громадського підходу", - попередив банкір.

Як пише видання The Economist, ціни на нафту досягнуть дна через півтора року. Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту на 20%. Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року. А тим часом, ціна нафти Brent впала до 29,6 доларів. Ціна ф'ючерса на нафту WTI на лютий на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) впала до цього часу на 4,8% - до $ 29,7 за барель.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі