Обсяг зовнішньої торгівлі в Україні за підсумками січня-квітня збільшився — ДФС

Поділитися
Обсяг зовнішньої торгівлі в Україні за підсумками січня-квітня збільшився — ДФС Товарообіг між Україною та країнами світу зростає © social.eadaily.com
Товарообіг з ЄС та іншими країнами збільшився, а з Росією скоротився.

Обсяги зовнішньої торгівлі після часткової переорієнтації ринку з російського на ринки інших країн значно зріс. Порівняльні цифри говорять самі за себе.

Обсяг зовнішньої торгівлі товарами в Україні за підсумками січня-квітня збільшився до 34,75 млрд. доларів, що на 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відповідну інформацію у вівторок оприлюднила Державна фіскальна служба (ГФС), передає Капітал.

Експорт товарів за чотири місяці досяг $ 16,36 млрд., що на 6% перевищує торішній показник, а імпорт в країну збільшився на 8% - до $ 18,39 млрд.

Обсяг зовнішньої торгівлі товарами між Україною і країнами Євросоюзу за вказаний період склав $ 14,85 млрд., збільшившись на 7%, з країнами СНД - скоротився на 3%, до $ 5,99 млрд. Товарообіг з іншими державами зріс на 13% - до $ 13,91 млрд.

За даними фіскальної служби, продовольчі товари та сільськогосподарська продукція займають найбільшу частку в товарообороті: експорт склав $ 7,06 млрд, а імпорт - $ 1,89 млрд.

За 2018 рік обсяг зовнішньої торгівлі товарами становив 104 млрд. доларів, що на 12% більше, ніж було у 2017 році ($ 92,7 млрд). Найбільшу частку в експорті становили продовольчі товари та сільськогосподарська продукція - $ 18,6 млрд (39,3% від загального експорту).

Слід, однак, зазначити, що негативне сальдо зовнішньої торгівлі становило $ 2,02 млрд.: імпорт переважає над експортом.

Повідомлялося, що РФ ввела заборону на експорт нафти і нафтопродуктів на територію України. Також повідомлялося, що Росія розширила список українських товарів, ввезення яких заборонено.

Раніше Кабінет міністрів продовжив до 31 грудня 2019 року включно дію ембарго на ряд товарів з Російської Федерації та ввізного мита стосовно інших російських товарів, які введені на початку 2016 року у відповідь на торговельні заборони і обмеження РФ.

Росія з 2016 року вирішила скасувати режим ЗВТ щодо України і відмовитися від імпорту українських продуктів, з 1 січня почавши стягувати мито з українських товарів. Україна у відповідь з 10 січня ввела дзеркальні торгові санкції проти РФ (застосувала імпортні мита і ембарго). Зокрема, обмежено ввезення продуктів харчування (молочна продукція, чай, кава, пиво, горілчані вироби, визначена промислова продукція та засоби гігієни (гелі для душу, мило), а також залізничне обладнання (локомотиви, поїзди, вагони та стрілочні переводи). Україна звернулася до СОТ з приводу обмежень з боку РФ.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі