Обсяги "скрученого" ПДВ сягають 40 мільярдів гривень на рік - глава ДПС

Поділитися
Обсяги © Facebook/Алексей Любченко
За його словами, попит на скручування ПДВ формує пропозицію.

Державна податкова служба визначила обсяги зменшення податку на додану вартість неправомірними способами в 40 мільярдів гривень на рік. Про це в інтерв'ю "Цензор" розповів глава ДПС Олексій Любченко.
"На жаль, Уманський (міністр фінансів в березні 2020 року - ред.) мав рацію. Він не був близький за сумою (в травні 2020 року, за даними екс-міністра, скручування ПДВ склали 1,9 млрд грн). Чиста класика: попит на скручування ПДВ формує пропозицію. А попит є. Розмір цього попиту я приблизно вже підрахував. Перше - це сільгосппродукція. Та, яку треба легалізувати ", - зазначив він.
За словами глави ДПС, одна з основних розповсюджених схем - це продаж сигарет за готівкові кошти. За такою схемою легалізується 4,3 млрд грн ПДВ підприємцями, які продають сигарети, а потім нібито повертають їх як нереалізовані.
"Тільки на цих прикладах я легко нараховую 40 млрд грн" скрученого "ПДВ", - заявив Любченко.

На лютий цього року в Україні працювали близько шестисот транзитно-конвертаційних центрів через діяльність яких Держбюджет щомісяця недоотримує близько мінімум 4 млрд грн. Про це йдеться в документі, який є в розпорядженні редакції ZN.UA, і автентичність якого підтвердило джерело в ДПС.
Детальніше про схеми в податковій читайте в статті Юлії Самаєвої, редактора відділу економіки ZN.UA - "Податок на додану жадібність".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі