Обрання директора БЕБ: новий сценарій щодо зриву конкурсу та головні його виконавці відомі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Обрання директора БЕБ: новий сценарій щодо зриву конкурсу та головні його виконавці відомі © Бюро економічної безпеки України/facebook
ОП вдалося затягнути відбір кандидатів.  

На даний час у судах зареєстровано шість позовів проти комісії, яка обирає нового очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ). Саме в такий спосіб спробують зупинити фінал конкурсного відбору. Про це пише Мартина Богуславець, голова Антикорупційного центру «Межа», в статті для ZN.UA - "Конкурс із відбору директора БЕБ пробують зірвати через суди".

За її словами, Банковій уже вдалося відтягнути процес щонайменше на два тижні — співбесіди після скоординованого демаршу трьох українських членів комісії перенесли на 21–23 червня. Наступний крок — затягування відбору через суди.

"Найсвіжіший позов — від мистецької громадської організації «Арт-Креатив». Мистецька громадська організація, яка вже кілька років мовчить і, здавалося б, жодним боком до конкурсу, раптом оскаржує роботу комісії, результати оцінювання та рейтинги кандидатів. Ця ГО пов'язана з кандидатом від офісу президента — Віктором Дубовиком через партнера у юридичній практиці", - зазначила авторка. 

За її словами, Віктор Дубовик спільно з Олександром Навальнєвим були партнерами в юридичній компанії «Волхв». Його сестра Валерія Юріївна Навальнєва — один із бенефіціарів приватного вищого навчального закладу «Академія кіно та нових медіа». Іншим бенефіціаром освітнього закладу є Дячкіна Лідія Сергіївна — керівник ГО «Мистецька платформа «Арт-Креатив», від імені якої було подано позов до комісії (див. скрін).

"Враховуючи характер позовної заяви, очевидними є наміри під прикриттям невідомої організації зірвати конкурс. Враховуючи сумнівну репутацію судді КОАС, існує ризик, що ця торпеда може спрацювати і поставити під загрозу конкурс", - вважає експертка. 

Розглядатиме позов про зрив конкурсу від ГО «МП «Арт-Креатив» теж непроста суддя — суддя Майдану Анна Шевченко.

Раніше вона входила до топ-10 суддів із найбільшою кількістю готівки. І станом на 2024 рік у власності її родини — 24 об'єкти нерухомості (зокрема, в Криму, 2004), годинники та ювелірні вироби, а також понад 6,8 млн грн заощаджень.

Зверніть увагу, що з 2023 року Громадська рада доброчесності визнавала суддю Шевченко такою, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, також вона не пройшла кваліфікаційного оцінювання. Проте 2024 року Шевченко оскаржила рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), а в лютому 2025-го суд визнав протиправним і скасував рішення про невідповідність займаній посаді.

З іншими статтями авторки можна ознайомитися за посиланням. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі