Обмеження зарплат держслужбовців може остаточно розвалити держапарат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Обмеження зарплат держслужбовців може остаточно розвалити держапарат Праця держчиновників повинна гідно оплачуватися © Андрій Товстиженко, DT.UA
Держава, як і будь-яке підприємство потребує компактного, але ефективного менеджменту, а це вимагає грошей.

Обмеження зарплат суддів, народних депутатів, державних службовців 7 або 10 мінімальними зарплатами, передбачене ухваленим у рамках бюджетного процесу Законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", може остаточно розвалити державний апарат.

Про це в статті для DT.UA пише дослідник Київської школи економіки, член редколегії VoxUkraine.org Ілона Сологуб.

Погіршать ситуацію і передбачені законом скорочення держапарату на 20%, можливість відправляти державних службовців у неоплачувані відпустки чи на неповний робочий день і, як компенсація, скасування заборони сумісництва.

"Протягом двох десятиліть державна служба деградувала з тієї причини, що через низькі зарплати робота там ставала непривабливою для професіоналів. Тим не менш для багатьох людей державна служба була свого роду синекурою, де можна, особливо не напружуючись (але при цьому особливо й не заробляючи), досидіти до (підвищеної) пенсії. Запропоноване обмеження зарплат нічого не змінить для таких "працівників". Проте "вимиє" з державної служби нових людей, які нещодавно прийшли туди з бізнесу чи неурядових організацій і намагаються щось змінити", - пише автор.

"Потрібно розуміти, що держава, як і будь-яке підприємство, потребує компактного, але ефективного (і тому добре оплачуваного - на рівні, співставному з ринковим для спеціалістів відповідної кваліфікації) менеджменту, і в жодному разі працевлаштування на держслужбу не має виконувати функцію боротьби з безробіттям чи соціальної допомоги.

Аналогічні аргументи і щодо обмеження зарплат суддям - так, потрібно замінювати суддів, які дискредитували себе, на більш достойних людей, але цим достойним людям слід платити гідну зарплату", - йдеться в статті.

Детальніше читайте у статті Ілони Сологуб Закон про скасування пільг і привілеїв - суміш правильних рішень і популізму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі